Škifić među najboljima u pobjedi St. Chamonda, Ukić dvoznamenkast u uvjerljivom porazu

Matej Kačan • petak, 17.01.2020.

Odigrano je 15. kolo druge francuske LNB Pro B lige, a na dva parketa je predstavnike imala i hrvatska košarka...

St. Chamond se pobjedom protiv Pariza popeo na sedmo mjesto koje vodi u doigravanje drugog razreda francuske košarke, ali mu je za to trebao produžetak. Nakon prvog poluvremena jeklub iz francuskih planina vodio s 43:31, ali je sve to ekipa iz metropole anulirala u drugom poluvremenu pa se išlo u produžetak u kojem je St. Chamond ipak došao do minimalne 84:83 pobjede.

Jure Škifić bio je ponajbolji kod pobjednika sa 16 poena uz tri skoka za 24 minute na terenu. Još je jedan Hrvat bio dvoznamenkast danas, ali Roko Ukić i njegov Antibes nisu stigli do pobjede.

Antibes ove sezone igra ispod očekivanja, ali je ipak uspio povezati nekoliko pobjeda. taj je niz prekinut večeras porazom od Rouena. Rezultat je bio aktivan do kraja treće dionice kada je stajalo 65:62 za Rouen, a onda je došla uraganska posljednja dionica u kojoj je prednost povećana s tri na konačnih 17 razlike i 97:80.

Ukić je kod poraženih ubacio 12 poena uz 4/9 iz igre (3/4 za dva) i 3/3 iz slobodnih bacanja za 24 minute na parketu.