Odličan nastup Ivice Radića, Zielona Gora poražena od Uniksa

Petar Jenjić • subota, 18.01.2020.

U susretu VTB lige košarkaši Uniks Kazana slavili su na gostovanju kod poljske Zielone Gore koju je predvodio Ivica Radić...

Do osme pobjede sezone, a četvrte u zadnjih pet utakmica, stigao je Uniks Kazan koji je slavio na gostovanju kod Zielone Gore rezultatom 100:89.

Nakon izjednačene prve četvrtine gosti su u drugoj za stalno preuzeli vodstvo, a tijekom iste stigli su i do prve dvoznamenkaste prednosti (44:34).

Na poluvremenu je Uniks imao osam poena viška (53:45), a u nastavku susreta samo je podebljao vodstvo koje nije ispustio do kraja. Imali su i 19 koševa prednosti (100:81), da bi s osam uzastopnih poena domaćin ublažio poraz.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Alex Tyus s 20 poena i sedam skokova, dok je Errick McCollum dodao 19 poena.

Momčad koju vodi Žan Tabak predvodio je Ivica Radić koji je susret zaključio s 20 poena (8/13 za dva, slobodna bacanja 4/5) i pet skokova za 25 i pol minuta na parketu.