Slaven Belupo poražen u Mađarskoj u prvoj pripremnoj utakmici

Matej Kačan • subota, 18.01.2020.

Nogometaši Slaven Belupa poraženi su u svojoj prvoj pripremnoj utakmici u Mađarskoj. Domaći ZTE je bio bolji s 2:1...

Nogometaši Slaven Belupa su odigrali prvu prijateljsku utakmicu od početka priprema. Kul iz Koprivnice je bio gost u Mađarskoj kod ZTE-a koji je prije tjedan dana izgubio od Dinama s 2:0.

Kako je i najavio, trener Slavena Tomislav Stipić na dispoziciji je imao sve igrače osim lakše ozlijeđenog Lulića. Utakmicu su za Koprivničane počeli: Filipović – Božić, Paracki, Mikulić – Bogojević, Glavčić, Bačelić Grgić, Kamber, Goda – Etoundi, Krstanović, dok su se do kraja izmijenili svi igrači osim vratara.

Slaven nije bio sreće kao hrvatski prvak pa je poražen s 2:1 kod Mađara kojima je ovo bila generalna proba prije nastavka mađarskog prvenstva. ZTE je poveo u 11. minuti preko Bobala te se s 1:0 ide na poluvrijeme.

Slaven je poravnao u 70. pogotkom Lime iz kornera nakon ubačaja Brkovića, ali 14 minuta kasnije Babati postavlja konačnih 2:1 za ZTE. Slavenu će druga pripremna utakmica biti ona protiv Olimpije koja je na rasporedu u utorak u Čatežu.