Bilan dvoznamenkast u uvjerljivoj pobjedi svog Sassarija

Matej Kačan • nedjelja, 19.01.2020.

Dinamo Sassari nastavlja sa sjajnim igrama u talijanskoj Lega A ligi, a u nedjelju je s uvjerljivih 107:82 u gostima svladan Pesaro. Dobru partiju je u pobjedi odigrao i hrvatski centar Miro Bilan...

Sjajno igra Dinamo Sassari u talijanskom košarkaškom prvenstvu ove sezone. Klub za koji igra hrvatski centar Miro Bilan je na omjeru od 15 pobjeda i tek tri poraza, a posljednjih tjedana ima veliki niz koji traje od 24.11 i poraza od Milana.

Najnovija pobjeda stigla je u gostima kod Pesara koji ima tek jednu pobjedu u 17 susreta. Fenjeraš se na razlici ispod 10 poena držao kroz prvo poluvrijeme pa je nakon 10 minuta košarke 25:19 za Sassari što je povećano na 53:44 na poluvremenu.

Treća dionica je presudila u velikoj razlici jer taj period Dinamo dobiva s 36:19 i konačno slama protivnika. Do kraja se održala manje-više ista razlika pa se semafor zaustavlja na konačnih 107:82. Sjajan je kod pobjednika bio Dyshawn Pierre s 29 poena, dok je Bilan ubacio 14 uz sedam skokova za 24 minute na terenu.

Dodajmo tome i da je Trst izgubio od Varesea s 91:85, a kod poraženih je Hrvoje Perić ubacio osam poena uz raznovrsnih pet skokova i šest dodavanja.