Zadar se raspao u posljednjoj dionici i izgubio od Igokee

Matej Kačan • nedjelja, 19.01.2020.

U 16. kolu ABA lige na Višnjiku su dvoboj začelja odigrali Zadar i Igokea. Bolja je na kraju bila gostujuća ekipa s 88:81...

Zadar je u nedjelju u dvorani Krešimira Ćosića propustio svojevrsnu meč loptu protiv Igokee. Pobjedom bi Zadar pobjegao na dvije pobjede od posljednje Mege te bi se na pet pobjeda priključio Igokei i Ciboni, a pobjedom većom od osam poena razlike bi preskočio i svog večerašnjeg suparnika.

No nije uspjelo iako se u nekoliko navrata činilo kako je domaćin prelomio utakmicu i pobjegao na osjetnu prednost. Utakmica je krenula čvrsto te nakon tri i pol minute Igokea ima 8:4, ali onda Zadar kreće s razdobljem dobre igre koje je donijelo 22:15 nakon prvih deset minuta, a proteglo se i do početka druge dionice i maksimalnih 29:15 nakon pet vezanih poena Domagoja Vukovića.

No izlaskom Vukovića se sve raspalo, unutarnjoj liniji Zadra su Gagić, Ilić i Lešić radili što su htjeli i Igokea se vraća u potpuni egal te tek trica Allena odvaja domaćina na četiri razlike na poluvremenu.

U takvom tonu je protekla i većina treće četvrtine pa je egal konstantan, a Igokea nakratko i dolazi do svog prvog vodstva na početku susreta, ali Zadar s 8:0 završava treću četvrtinu i vodi 64:57. To je vodstvo anulirano odmah po početku zadnjih deset minuta te je nakon trice Evansa 71:71 na pet minuta do kraja, a onda je napad Zadrana jednostavno stao.

Zadar je u posljednje četiri minute ubacio tek tricu Mavre i slobodna bacanja Allena, a Igokea je u istom razdoblju pogodila čak deset bacanja uz pet poena iz igre te dolazi do vrijedne gostujuće 88:81 pobjede.

Igokeu je s 23 poena predvodio sjajni Gagić, dok je 21 dodao Dalibor Ilić. Allen je uz 19 poena kod domaćina dodao osam dodavanja, a 18 poena uz osam skokova je postigao Domagoj Vuković. Zadar je tako označene četiri kvalifikacijske utakmice za ostanak u ligi odradio s 1-3 te se nalazi u jako teškoj situaciji na pretposljednjem mjestu uz težak raspored do kraja.