Double-double Zubčića u porazu Jeniseja kod Himkija

Branimir Korać • nedjelja, 19.01.2020.

Jenisej je u sklopu VTB lige gostovao kod Himkija i upisao je poraz 91:87. Dobru utakmicu odigrao je Tomislav Zubčić koji je upisao double-double učinak...

Zanimljiv dvoboj bio je na rasporedu danas u VTB ligi gdje je Himki ugostio Jenisej i svladao ga je s 91:87.

Domaćin je u susret ušao kao veliki favorit, ali nije Jenisej se postavio hrabro i dugo je odolijevao te nije dopustio domaćinu da ga rezultatski razbije.

Tijekom druge četvrtine Himki je imao 14 poena prednosti, dvoznamenkastu razliku održavao je tijekom cijele druge četvrtine da bi u zadnjoj dionici Jenisej zaprijetio i smanjio zaostatak. Ipak Himki je na kraju izdržao i odnio pobjedu.

Aleksej Šved predvodio je domaćina s 21 poenom i devet asistencija dok je Jeremy Evans dodao 16 poena i sedam skokova.

Kod Anzulovićeve momčadi Denis Zaharov upisao je 26 poena, Dustin Hogue 18, a Tomislav Zubčić za 30 minuta ubacio je 14 poena (2/9 za dva, 3/3 za tri, 1/3 slobodna) uz 13 skokova.