Zvezda uvjerljiva kod kuće, Ciboni presudila slaba prva četvrtina

Matej Kačan • ponedjeljak, 20.01.2020.

16. kolo ABA lige završeno je susretom Crvene zvezde i Cibone, a u Beogradu je domaćin bio bolji s 102:81...

Susretom Crvene zvezde i Cibone zaključeno je 16. kolo ABA lige, a na domaćem terenu je uvjerljiva bila ekipa Zvezde, usprkos tome što su Cibosi odigrali drugo poluvrijeme za svaku pohvalu. Ciboni je presudila slaba prva četvrtina koja je u startu dala Zvezdi prednost u dvoznamenkastoj sferi koja nije ispuštena do kraja.

Držala je Cibona kakav-takav priključak i egal kroz prve četiri minute susreta pa je nakon ubačaja Gibsona i Vucića prihvatljivih 13:10 za Zvezdu. No tada kreće Zvezdina 18:7 serija koja podiže razliku na 14 poena za kraj prve dionice.

I u drugoj četvrtini Cibona kreće vrlo dobro te smanjuje razliku na osam poena zaostatka, no opet velika serija pripada Zvezdi koja radi 11:0 i dolazi do 20 poena prednosti na poluvremenu. Ključan je bio Vladimir Štimac koji je s pet vezanih poena završio prvo poluvrijeme i probio tu granicu od 20 poena razlike za 53:33.

U drugom poluvremenu je Cibona proradila šuterski pa su Novačić, Gibson te Filip Bundović lakše dolazili do trica, ali i dvica te je takav period bolje napadačke igre naplaćen barem nekakvim smanjivanjem razlike na 16 poena zaostatka. Bilo bi to i manje da Zvezdu u tim trenucima nisu iznad vode držali oni najbolji i najskuplji poput Jamesa Gista.

U posljednjih deset minuta sjajno kreće danas odlični Bundović, a nakratko mu se pridružio i Roko Prkačin pa zaostatak pada na 11 poena. No stalni lov za Zvezdom i njenom prednosti je iscrpio Cibose pa domaćin nije imao težak zadatak zaključiti susret s 14:4 serijom za konačnih 102:80.

Iako je razlika otišla preko 20 poena Cibona se svakako nije osramotila te je 15 minuta drugog poluvremena pokazatelj i put za daljnji rast forme koji će svakako biti potreban u grčevitoj borbi za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta i dodatnog razigravanja za ostanak.

Igrači Zvezde vrlo su se ravnomjerno podijelili po napadačkim ovlastima pa smo imali Gista s 15 poena i trojicu igrača s 13, a među njima se istaknuo Lorenzo Brown koji je podijelio i 14 asistencija. Bundović je s 19 poena bio prvo ime Cibone, a vrijedi istaknuti i 16 poena Novačića koji već tjednima igra u zavidnoj šuterskoj formi.

Ciboni sada predstoji domaća utakmica protiv Budućnosti 25. siječnja, ali i obveze u domaćoj ligi gdje će samo dan kasnije u goste kod Šibenke.