Split odličnom posljednjom četvrtinom do pobjede protiv MZT-a

Petar Jenjić • utorak, 21.01.2020.

Košarkaši Splita na domaćem su terenu bili bolji od makedonskog MZT-a sa 98:85, a susret su preokrenuli u posljednjoj četvrtini...

Do treće pobjede zaredom, a četvrte u zadnjih pet utakmica, upisali su košarkaši Splita koji su na Gripama bili bolji od makedonskog MZT-a sa 98:85.

Bila je to ukupno deveta pobjeda Splita ove sezone, uz koju ima osam poraza. S druge strane, MZT je trenutno na omjeru 12-5.

Split je odigrao vrlo dobro prvu četvrtinu koju je dobio s 27:22, no gosti uzvraćaju odmah u drugoj te ju dobivaju s deset razlike. Na poluvrijeme su otišli s vodstvom 50:45.

Gostujuća momčad održavala je prednost još neko vrijeme, a Split je stigao do poravnanja u 29. minuti (65:65). Odlično je odigrao posljednju četvrtinu koju je dobio s čak 31:16 te susret zaključio novom pobjedom.

Toni Perković predvodio je Split do pobjede s 21 poenom, šest skokova i deset asistencija, dok su po 18 poena dodali Darko Bajo (12 skokova) i Tomislav Gabrić (pet skokova).

Bojan Krstevski predvodio je MZT s 18 poena, pet skokova i pet asistencija.