Rijeka napunila mrežu Slovenaca, Inter minimalno bolji od Lokomotive

Matej Kačan • srijeda, 22.01.2020.

Srijeda je donijela nastavak pripremnih utakmica nogometnih klubova, a na travnjak su izašla tri prvoligaša...

Nogometaši Rijeke u trećoj su pripremnom utakmici pokazali pravo lice dostojno ekipe iz vrha HT Prve lige. Rijeka je sedmoplasiranom slovenskom klubu Triglavu iz Kranja napunila mrežu u Umagu i s terena ga poslala sa sedam lopti na kontu.

Nakon siromašnih napadačkih predstava golgeteri Simona Rožmana su namjestili svoje nišanske sprave pa su se u listu strijelaca upisali Čolak čak tri puta - u 14., 25. i 35. te Murić u 16. minuti, dok su u drugom dijelu cilj pogodili Iglesias u 50., Acosty 15 minuta kasnije te Puljić u 83. minuti.

Rožman je koristio 24 igrača pa su utakmicu počeli Nwolokor - Tomečak, Velkovski, Escoval, Smolčić - Pavičić, Lepinjica - Murić, Andrijašević, Gorgon - Čolak, dok su u drugom dijelu ušli Pandur - Raspopović, Čeliković, Galešić Braut (od 70. Štefulj) - Capan, Halilović - Acosty, Lončar, Iglesias (od 70.Vuk) - Puljić.

Uz sjajnu predstavu Rijeke, u Istri su snage odmjerila i dva prvoligaša međusobno. U trećem kolu grupe Ceja tradicionalnog Arena Cupa u Medulinu Inter iz Zaprešića je s minimalnih 1:0 svladao Lokomotivu. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Mamut u 66. minuti.

Za Inter su utakmicu počeli Hadžikić, Postonjski, Mlinar, Tsonev, Mamut, Rom, Savić, Bosec, Van Bruggen, Serderov, Mitrović, a još su igrali i Matković, Tatomirović, Vušković, Soldo, Benčić i Zamouri. Za poraženu Lokomotivu startnih 11 su bili: Grbić, Marković, Uzuni, Petrak, Budimir, Sammir, Mersinaj, Kolinger, Kastrati, Karačić, Halilović, dok su u nastavku ušli Hendija, Jurić, Čeliković, Majić, Tuci, Cokaj, Rakić, Kovačić, Emerson, Gluhaković, Zdunić.

Inter će u finalu ovog turnira igrati protiv boljeg iz ogleda Gorice i Istre 1961 koji je na rasporedu u četvrtak na Aldo Drosini. Taj će susret biti povijesnog karaktera jer će se igrati uz upotrebu VAR tehnologije.