Debitirao Zion Williamson, Heat slavio nakon produžetka, LeBron se približio Kobeju

Petar Jenjić • četvrtak, 23.01.2020.

Noćas je odigrano još devet utakmica na NBA parketima gdje nije nedostajalo uzbuđenja. S odličnim omjerom u produžecima nastavio je Miami Heat, Zion Williamson debitirao je za Pelicanse u porazu od Spursa, dok se LeBron James jako približio Kobe Bryantu na trećem mjestu vječne liste strijelaca...

Boston Celticsi na domaćem parketu nisu imali prevelikih problema protiv Memphis Grizzliesa. Susret su prelomili u odličnoj trećoj četvrtini koju su dobili s 41:19 te u konačnici slavili sa 119:95. Ipak, razloga za zabrinutost mogla bi donijeti ozljeda Jaysona Tatuma koji je igru napustio upravo u trećoj dionici.

Tatum je i predvodio svoju momčad s 23 poena i sedam skokova, dok je Enes Kanter dodao 13 poena i osam skokova.

Najučinkovitiji u redovima Grizzliesa bio je Jonas Valančiunas sa 16 poena i 13 skokova.

Osmi put ove sezone Miami Heat igrao je produžetke i osmi put stigao do pobjede. Noćas je protiv Washington Wizardsa imao i 21 poen prednosti u završnici prvog poluvremena, no gosti su se uspjeli vratiti, pa čak i povesti u završnici. Johnson je donio produžetak Heatu ubačajem 35 sekundi prije kraja, da bi u dodatnih pet minuta domaćin ipak pokazao snagu više te upisao pobjedu od 134:129.

Tyler Herro s 25 poena predvodio je Heat, dok je Jimmy Butler susret zaključio s 22 poena, sedam skokova i deset asistencija.

Gostima nije pomogao niti odlični Bradley Beal s 38 poena, devet skokova i pet asistencija.

LA Lakersi slavili su na gostovanju kod New York Knicksa sa 100:92. Stalno vodstvo preuzeli su početkom drugog poluvremena, a početkom posljednje četvrtine imali su najvećih 13 poena prednosti. Do kraja susreta Knicksi nisu uspjeli doći potpuno blizu i ugroziti pobjedu.

Anthony Davis predvodio je Lakerse s 28 poena, pet skokova i pet asistencija, dok je LeBron James dodao 21 poen, šest skokova, pet asistencija i pet ukradenih lopti. Sada je na ukupno 33 599 poena, ukupno 44 manje od Kobea Bryanta na trećem mjestu vječne ljestvice.

Najbolji je u redovima domaće momčadi bio Marcus Morris Sr. s 20 poena i šest skokova.

Nakon četiri uzastopna poraza, Houston Rocketsi vratili su se pobjedama. Na domaćem parketu nisu imali prevelikih problema protiv Denver Nuggetsa koje su svladali sa 121:105. Već su na poluvremenu imali 17 razlike (60:43), a tijekom nastavka vodili su i sa 25 poena prednosti.

Russell Westbrook predvodio je Rocketse s 28 poena, 16 skokova i osam asistencija, dok je James Harden dodao 27 poena, pet skokova i pet asistencija.

Nuggetsima nije pomogao niti triple-double Nikole Jokića koji je susret zaključio s 19 poena, 12 skokova i deset asistencija.

Debi u NBA ligi upisao je prvi pick drafta Zion Williamson. 19-godišnji košarkaš vratio se na terene nakon ozljede, a u četvrtoj dionici ubacio je 17 vezanih poena i podignuo publiku na noge. Međutim, do pobjede New Orleans Pelicansi nisu došli, San Antonio Spursi odnijeli su je sa sobom, i to rezultatom 121:117.

Pobjedničku momčad predvodio je LaMarcus Aldridge s 32 poena i 14 skokova, dok je DeMar DeRozan dodao 20 poena i pet skokova.

Pelicanse su s 22 poena predvodili Williamson (sedam skokova) i Brandon Ingram.

NBA:
Detroit Pistons - Sacramento Kings 127:106 (Wood 23p / Fox 22p)
Orlando Magic - Oklahoma City Thunder 114:120 (Ross 26p /Schroeder 31p, 9as)
Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 107:95 (VanVleet 22p, 5sk, 8as / Harris 22p, 6sk)
Boston Celtics - Memphis Grizzlies 119:95
Miami Heat - Washington Wizards 134:129*
New York Knicks - LA Lakers 92:100
Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 117:110 (LaVine 25p, 5sk / Towns 40p, 6sk)
Houston Rockets - Denver Nuggets 121:105
New Orleans Pelicans - San Antonio Spurs 117:121