Atletico Madrid i Betis ispali iz Kupa kralja, Badajoz iznenadio Eibar

Jan Šneler • četvrtak, 23.01.2020.

Kompletirana je osmina finala španjolskog Kupa kralja, a današnji susreti donijeli su dodatna iznenađenja i prilično neočekivane ishode...

Nakon jučerašnjih problema Barcelone i Athletic Bilbaoa, danas su se također nastavile muke po klubovima iz La Lige. Vidjeli smo poneko iznenađenje koje bi moglo donijeti uzbudljivu završnicu Kupa kralja. Ponovno će ždrijeb biti poludirigiran te će niželigaški klubovi moći igrati samo s onima iz La Lige, a domaćini će biti niželigaši. Jasno, s obzirom na to da ima daleko više prvoligaša, neki će morati igrati međusobno pa je moguće da vidimo i El Clasico. Ipak, sve će biti poznato na sutrašnjem ždrijebu u 13 sati.

Tamo sigurno neće biti Atletico Madrida koji je šokantno ispao od trećeligaša Leonese. Postava Atletica bila je doista šarena, ali svejedno dovoljna da se pobijedi niželigaška momčad. Gosti su dominirali, imali prilika, ali poveli su tek u 62. minuti kada je zabio Angel Correa.

Ipak, nisu uspjeli finiširati. U 83. minuti Julen Castaneda uspio je izjednačiti i domaći su se uspjeli obraniti do kraja regularnog dijela. Ne samo to, već su u produžecima stigli do pobjede. U 108. minuti Sergio Benito iskoristio je sjajnu priliku i zatresao mrežu za konačnih 2:1.

Četvrtfinale neće vidjeti niti prvoligaš Betis koji je nakon izvođenja kaznenih udaraca poražen od Rayo Vallecana. Domaći su stigli u vodstvo u 47. minuti preko Alejandra Catene, a tek na samom kraju regularnog dijela, u 84. minuti legendarni Joaquin uspio je izjednačiti.

Ušlo se u produžetke u kojemu je Betis došao do preokreta preko Lorena u 96. minuti. Činilo se da je sve gotovo kad je Andres Martin u 117. minuti donio Rayu izjednačenje i lutriju jedanaesteraca. Domaći su penale izveli sjajno, kod Betisa su promašili Joaquin i Cristian Tello te je Rayo zasluženo prošao dalje.

Trećeligaš Badajoz iznenadio je na domaćem terenu prvoligaša Eibar. Gosti su imali više prilika i to konkretnijih, ali domaći su bili efikasniji i što je još važnije, ušli su u susret sjajno. Već nakon osam minuta vodeći pogodak postigao je Kingsley Fobi.

U 21. minuti Badajoz već vodi s 2:0, a precizan s bijele točke bio je Allexandre Corredera. Osam minuta kasnije, Eibar se konačno budi i smanjuje zaostatak. Pogodak je iz jedanaesterca postigao Charles. Gosti su krenuli sve ozbiljnije prema naprijed, potpuno pritisli, ali u 72. minuti konačni rezultat postavlja Pablo Vazquez Perez koji vodi domaći sastav u osminu finala.

Slično kao Eibar, ništa bolje nije prošla niti Celta Vigo. Drugoligaš Mirandes bio je bolji nakon produžetaka. Regularni dio susreta završio je neriješenim ishodom. U 28. minuti Matheus Aias precizan je bio s bijele točke i tako je doveo Mirandes u vodstvo.

Gosti su igrali sve bolje, ali do pogotka nisu stizali. Tek u 75. minuti Pione Sisto uspio je zabiti za izjednačenje. U produžecima smo vidjeli crveni karton Rafinhe i novi jedanaesterac za domaće. Ovoga puta pucao je Alvaro Rey i promašio, ali dvije minute kasnije Antonio Sanchez zabija za konačnih 2:1.

Čast prvoligaša obranio je Leganes minimalnom pobjedom na gostovanju kod Ebra. Bolji su bili gosti u svim segmentima igre, a jedini pogodak postigao je Jonathan Silva pri kraju prvog dijela.