Dinamo pregazio Koper zadnjeg dana priprema u Rovinju

gnkdinamo.hr • subota, 25.01.2020.

Posljednjeg dana priprema u Rovinju igrači Dinama odigrali su i posljednji prijateljski susret u Istri...

U ogledu s momčadi Kopera, Plavi su pokazali odličnu igru i slavili 4:0, a strijelci su bili Bruno Petković iz kaznenog udarca na kraju prvog dijela te Damian Kadzior, Amer Gojak i Nikola Moro u drugom poluvremenu.

Imali su Plavi par odličnih prilika već u prvih 15 minuta igre. U 13. minuti Petković je lijepo s ruba kaznenog prostora proigrao Kadziora koji je silovito iz blizine odapeo na gol protivnika, ali vratar Nenezić istrčava i brani. Nešto kasnije Kadzior je dodao za Ivanušeca, a njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora slovenski vratar ponovno brani. Imao je priliku i Gojak koji loptu iz veće udaljenosti šalje preko gola. U 45. minuti igrač slovenske ekipe igrao je rukom u kaznenom prostoru, a s bijele točke za vodstvo Dinama 1:0 precizan je bio Bruno Petković.

U drugom dijelu već u 49. minuti vidjeli smo fantastične škarice Damiana Kadziora za povećanje prednosti. Gojak je pokušao pucati na gol iz kaznenog prostora, u skoku slovenskog vratara i Andrića lopta se na kraju odbija do Kadziora koji sjajno čita situaciju i škaricama trese mrežu protivnika.

U 66. minuti još jedna lijepa akcija i novi pogodak. Stojanović je projurio po desnoj strani i proigrao Amera Gojaka koji je iza leđa čuvara utrčao u peterac i lijepo iz blizine pospremio loptu u mrežu za 3:0. 79. minuta donijela je sjajnu akciju pred golom slovenske ekipe. Kadzior je izveo korner s desne strane, ubacio u sredinu, a Nikola Moro zabija za visokih 4:0. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Dinamo: Livaković (od 77. Mišković) - Stojanović, Theophile, Perić, Leovac - Moro - Kadzior, Gojak, Ivanušec, Oršić - Petković (od 46. Andrić)

Koper: Nenezić - Mišić, Žužek, Hadžić, Jozinović - Jelić Balta, Perić - Baša, Galešić, Čirjak - Džermanović (još su igrali: Žarkov, Čavalić, Badžim, Cerovec, Zyba, Vranješ, Gusenek, Šolaja, Verič, Meštrić, Janneh)