Vrlo dobar nastup Luke Šamanića u porazu Austin Spursa

Petar Jenjić • nedjelja, 26.01.2020.

Austin Spursi poraženi su na gostovanju kod Memphis Hustlea, a među boljima je u izgubljenoj utakmici bio Luka Šamanić...

U dvoboj dviju ponajboljih momčadi Zapadne konferencije u G ligi, do pobjede je stigao Memphis Hustle te čvrsto ostao na vrhu ljestvice.

U konačnici je bio bolji od trećeplasiranih Austin Spursa kojima je ovo 11. poraz sezone, a ujedno treći uzastopni.

Završnica prve četvrtine donijela je Memphisu i prvu dvoznamenkastu prednost (34:24). Domaćin je održavao prednost i u ostatku susreta, a kako je utakmica odmicala bila je sve viša.

Tako je u trećoj četvrtini imao 16 poena viška, a u posljednjoj i 19 razlike. Do kraja su Spursi uspjeli tek malo ublažiti poraz.

Po 15 poena kod Spursa ubacili su Kavion Pippen i Dedric Lawson. Luka Šamanić dodao je 14 poena (5/10 iz igre, slobodna bacanja 1/2) i osam skokova za 26 minuta u igri.

Pobjedničku momčad predvodio je Jarod Uthoff s 25 poena, osam skokova i šest asistencija.