Roma promašivala, Lazio izvukao bod u rimskom dvoboju, Juventus pao u Napulju

Matej Kačan • ponedjeljak, 27.01.2020.

Lider Juventus nije uspio doći do pobjede u Napulju, upisao je poraz, a to su iskoristili Inter i Lazio da mu se barem malo približe na ljestvici...

Jedan od dva centralna dvoboja nogometne nedjelje u Italiji svakako je bio rimski dvoboj u kojem su se susreli Roma i Lazio. Dva su to kluba u dobroj formi i na susjednim mjestima na ljestvici, ali treći Lazio ima čak sedam bodova više i utakmicu manje ispred četvrte Rome.

Današnji dvoboj nije odavao taj dojam jer je Roma apsolutno dominirala, ali i promašivala te Lazio može biti sretan s bodom. Dopustili su igrači Rome tek tri udarca i 33% posjeda lopte svom gradskom rivalu, ali je Lazio ipak iz jednog od ta tri udarca uspio postići pogodak vrijedan boda.

Roma - Lazio Rezultati uživo

Oba pogotka su postignuta u prvom dijelu susreta. Bryan Cristante je u 26. minuti lijepo ubacio, a loptu je glavom u mrežu Lazija pospremio Edin Džeko koji dovodi Romu u vodstvo. Brzo je Lazio izjednačio jer u 34. Francesco Acerbi koristi veliku grešku vratara Rome da bi poravnao rezultat.

U drugom dijelu se svakako tragičarom može nazvati Džeko koji je promašio nekoliko dobrih šansi, a Roma će se svakako požaliti i na VAR koji joj nije dodijelio jedanaesterac u 48. minuti. Tako je do kraja ostalo 1:1 i Lazio zadržava pozamašnu prednost nad gradskim rivalom. Nikola Kalinić susret je gledao s Romine klupe za pričuve.

Hellas Verona Ivana Jurića nastavlja s dobrim rezultatima te ne zna za poraz u posljednjih pet susreta. Najnovija pobjeda i 29. bod došli su protiv Leccea koji je u velikom padu forme te ima remi uz četiri poraza u zadnjih pet susreta.

Verona je bila ubojita u ne baš sadržajnom susretu. Lecceu su dopuštena tek tri udarca u 90 minuta, dok je Verona od šest ukupnih imala tri u okvir, a sva tri su završila u mreži. Prva lopta u mreži Leccea je završila na svom cilju nakon što je korner Miguela Velosa u pogodak pretvorio Pawel Dawidowicz.

Na 2:0 je povisio Matteo Pessina, opet glavom, a u 68. muke za Lecce postaju još gore jer Christian Dell'Orco zarađuje drugi žuti karton. Posao je u 87. iz penala zaključio legendarni Giampaolo Pazzini.

Parma i dalje igra u ritmu pobjeda-poraz i koristi slabu formu Cagliarija pa se današnjom pobjedom protiv Udinesea izjednačila na 31 bodu te sad ima isti konto kao i Cagliari koji leži na šestom mjestu koje vodi u Europa ligu. Udinese je nakon šokantnog poraza u drami od Milana upisao drugi poraz u nizu te leži na 14. mjestu.

Parma je sve pogotke zabila u prvom dijelu, a strijelci su bili Riccardo Gagliolo u 19. te Dejan Kuluševski u 34. Udinese je napao u drugom dijelu, ali do pogotka nije mogao i ostaje 2:0.

U dvoboju donjeg doma tablice Sampdoria je kod kuće dominirala i napadala Sassuolo koji je od 25. minute igrao s desetoricom nakon isključenja Pelusa, ali pogodaka nije bilo pa susret završava podjelom bodova 15. i 16. ekipe na ljestvici.

Dvoboji Napolija i Juventusa uvijek nose onu posebnu, dodatnu draž koja nema veze s nogometom. Zato se ova utakmica mogla okarakterizirati kao najveći derbi vikenda u koji su ekipe ušle s potpuno oprečnim formama.

Napoli je imao tri poraza u nizu, dok je Juventus zaredao s pobjedama i odvojio se na prvom mjestu ljestvice. No oba niza su večeras prekinuta jer je Napoli kod kuće svladao Juventus s 2:1 i tako dao šansu držanja priključka Interu koji je ranije odigrao remi s Cagliarijem.

Kako to obično biva kad Juventus igra važne utakmice u gostima, Maurizio Sarri je u susret krenuo vrlo pragmatično. Tako gotovo sat vremena nisu gosti stvorili ni jednu važniju šansu, dok je za domaćina tek Mario Rui zaprijetio iz daljine u 20. minuti.

Napoli - Juventus Rezultati uživo

U 63. minuti nova situacija pred golom Juventusa, a ovaj put je kobna. Udarac je uputio Lorenzo Insigne, a obranjena lopta se odbila do Piotra Zielinskog koji pogađa nebranjenu mrežu za 1:0.

Opet je igra mirovala i nakon pogotka, Juventus je bio jednostavno jalov. U 86. je na 2:0 povisio Insigne, a tek nakon pogotka je Juve pokazao zube. U 90. je na 2:1 smanji Cristiano Ronaldo glavom, a veliku šansu je u četvrtoj minuti nadoknade imao Gonzalo Higuain, no njegov volej brani Alex Meret.

Juve je tako upisao svoj tek drugi poraz u sezoni, dok je Napoli došao do 27. boda i 10. mjesta na tablici.