Uspješni mješoviti parovi: I Dodig i Mektić izborili četvrtfinale

Petar Jenjić • utorak, 28.01.2020.

Ivan Dodig i Latisha Chan, kao i Nikola Mektić i Barbora Krejčikova, izborili su četvrtfinale Australian Opena u mješovitim parovima...

U osmini finala Australian Opena do pobjede je stigao Ivan Dodig u paru s Latishom Chan te tako upisao i drugu pobjedu dana nakon što je nešto ranije slavio i u muškim parovima.

Za protivnike su imali Andreju Klepac i Edouarda Roger-Vasselina sa 6:3, 4:6, 10:8 nakon sat i 29 minuta igre. U sljedećem će kolu igrati protiv Gabriele Dabrowski i Henrija Kontinena

Jedan je break bio potreban Dodigu i Chan u prvom setu, dok su se u drugom dva puta vraćali iz zaostatka, no izgubili su servis i treći puta. U produženom tie-breaku poveli su s 4:0 i 5:1, a u konačnici su slavili s 10:8.

Do pobjede je stigao i Nikola Mektić koji je slavio u paru s Barborom Krejčikovom protiv Amande Anisimove i Nicka Kyrgiosa sa 4:6, 6:4, 10:8.

Krejčikova i Mektić krenuli su u meč s breakom i vodstvom 3:1, no do kraja seta dobili su tek jedan gem. Drugi su set uspjeli dobiti identičnim rezultatom (6:4), da bi u produženom tie-breaku vodili s 9:5, a iskoristili ukupno četvrtu meč loptu.ž

U sljedećem kolu igrat će protiv Nadiye Kičenok i Rohana Bopanne.