Piolijev strašan 'nos' za izmjene riješio ljepoticu na San Siru, Rebić asistirao u pobjedi Milana

Dario Dodić • utorak, 28.01.2020.

Nogometaši Milana igrat će dvomeč protiv Juventusa u polufinalu Kupa Italije nakon što su u sjajnoj utakmici na San Siru apsolvirali Torino. Odličnu je partiju pružio i Ante Rebić, upisavši asistenciju za prvi gol domaćina...

Ljepoticu su na San Siru u sklopu četvrtfinala Coppa Italije odigrali Milan i Torino. Iako je Milan pokazao znatno više, gosti iz Torina bili su na rubu prolaska u polufinale gdje je protivnika čekao Juventus. Ipak, domaći su nogometaši u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena izborili produžetak, a zatim u produžetku posve nadigrali Torino i zasluženo prošli dalje s 4:2.

Uoči susreta Milan se oprostio od svojeg velikog navijača Kobea Bryanta, a kada je semafor pokazao da su protekle 24 minute, domaći su navijači razvili transparent u spomen tragično preminulom košarkašu.

Milan je u susret ušao prepun samopouzdanja, ohrabren četirima uzastopnim pobjedama, dok se Torino na San Siro došao iskupiti za sramotan domaći poraz od Atalante (0:7). I dok se gosti nisu ponovno osramotili, neće niti zadovoljni napustiti Milano jer u polufinale Kupa prošla je momčad Stefana Piolija.

Od prvog do zadnjeg trena nizale su se šanse, većinom pred Torinovim vratarem Siriguom, koji je u dobroj mjeri izluđivao domaće igrače. Mogao je već u petoj minuti danas iznimno raspoloženi Ante Rebić dovesti rossonere u vodstvo, ali je predugo oklijevao pa ga je blokirao Nkoulou.

Sedam minuta kasnije Milan je poveo. Rebić se "biciklom" riješio čuvara na lijevoj strani, taman toliko da na peterac pošalje oštru prizemnu loptu, koju bez problema u praznu mrežu šalje Bonaventura za 1:0 domaćih. Zanimljivo, od siječnja 2017. Bonaventura nije zabio u Coppa Italiji, a i tada je bio precizan upravo protiv Torina.

Nisu se domaći mučili s kreacijom šansi, ali jesu s realizacijom. Sjajno je branio Sirigu, a iskusio je to i Rebić kojeg je Torinov vratar nakon nešto više od pola sata igre spriječio u postizanju pogotka. Minutu kasnije razvili su brzu kontru gosti, Verdi proigrava Bremera, koji smireno matira Donnarummu za 1:1. Brazilac je tek dao naslutiti što sprema domaćim igračima.

Agresivan je od prve do posljednje minute bio Rebić, a to je moglo rezultirati i isključenjem krajem prvog poluvremena. Nije se mogao otarasiti Izza, koji ga je u jednom trenutku lupio u lice, hrvatski se reprezentativac nervozno pokušao otresti gostujućeg braniča, lupio ga je laktom u glavu i za to zaradio "samo" žuti karton. Mogao je Hrvat par minuta kasnije zabiti za novo vodstvo Milana, lijepo je vagao Izza, dobro gađao donji desni kut, ali branič gostiju odbija u korner.

Zabio je nakon kornera Rebić, ali sudac Pasqua nije mogao priznati pogodak jer je do Rebića lopta došla nakon što ju je rukom dirao Piatek. Na odmor se otišlo s 1:1.

Nastavak bolje otvaraju domaći nogometaši, no nikako nisu uspijevali doći do pogotka. Najbolju je šansu imao Romagnoli, ali glavom s peterca šalje loptu preko gola. Pioli shvaća da je vrag odnio šalu i u vatru gura Zlatana Ibrahimovića. Morao je domaći strateg pričekati da mu se taj potez isplati jer šest minuta kasnije nakon lijepe akcije do vodstva dolaze gosti. Ola Aine ubacuje s lijeve strane, a Bremer glavom zabija za preokret Torina. Na nesreću gostiju njihov se junak ozlijedio deset minuta prije kraja te ga je odmijenio Djidji.

Bacio je sve karte u napad Pioli, ubacio i Leaa i Calhanoglua i, kako se kasnije ispostavilo, pogodio s obojicom. Izdržali su gosti sve do sučevog dodatka, kada Calhanoglu dobiva loptu na 17 metara, tuče silovito, a Djidji malo mijenja putanju lopti i tako vara svog vratara. Mogao je Milan do pobjede u regularnom vremenu nakon što je sjajno po lijevoj strani prošao Leao i u sredini uposlio Ibrahimovića, no Ibra s par metara šalje loptu preko gola. Imao je švedski internacionalac još jednu priliku u petoj minuti sučevog dodatka, ali Sirigu izlazi kao pobjednik.

Silovito su u produžetak ušli domaći, no Sirigu u tri navrata nadmudruje Milanove igrače. Branio je pokušaje Calhanoglua i Hernandeza, ali u drugom produžetku više niti Sirigu nije mogao sačuvati Torino od ispadanja iz Kupa. Na samom početku drugog dijela Milan kreira brzu akciju, Kessie, koji je u 106. minuti ušao umjesto Rebića, sjajno upošljava Calhanoglua, ovaj svojim drugim golom vraća vodstvo domaćima.

Sve je bilo gotovo dvije minute kasnije, Kessie asistira Ibri koji pogađa za konačnih 4:2. Finale će Milan tražiti protiv Juventusa s kojim će snage odmjeriti u dva polufinalna ogleda.