HT Prva liga, 20. kolo, 01.02.2020, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Damir Batinić (Osijek), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sisak)
Lirim Kastrati 45'+1', 71'
2:1(1:0) Rijeka
Momčilo Raspopović 86'
Rijeka

Sjajni Kastrati s dva gola srušio Riječane, Raspopovićev eurogol samo smanjio zaostatak

Matej Kačan • subota, 01.02.2020.

Počeo je proljetni dio HT Prve lige i za momčadi Lokomotive i Rijeke, a u Kranjčevićevoj je domaćin bio bolji s 2:1 uz dva pogotka Lirima Kastratija...

Možda i najzvučniji susret 20. kola HT Prve lige, uz onaj koji će odigrati Gorica i Osijek, bio je dvoboj u Kranjčevićevoj u kojoj su se susreli Lokomotiva i Rijeka. Momčad Simona Rožmana je u Zagreb stigla u najjačem sastavu, ali su Lokomotiva i njezin današnji junak Lirim Kastrati pokazali da imaju što za reći u borbi za europska mjesta.

Lokomotiva je protiv zvučnog suparnika kod kuće bila u najmanju ruku podjednak, možda i bolji, ali svakako konkretniji protivnik. U prvom poluvremenu je nešto više loptu u nogama držala Rijeka, ali se sa svake strane izmijenilo jednako udaraca. Ipak, Rijeka nije imala nijedan u okvir gola, dok su u okvir vrata na koja je pazio Pandur išla četiri, od kojih je jedan i završio u mreži.

Okušavao je svoj udarac Sammir koji je rado i upošljavao suigrače, ponajviše Kastratija i Budimira koji je iz jedan na jedan situacije u 16. minuti pucao ravno u vratara. Sjajnu šansu je iz kornera Sammir složio i za Kolingera u 25. minuti, ali ovaj glavom promašuje vrata, dok je hrvatski Brazilac sam okušao udarac iz slobodnjaka u 39 minuti, ali je pogodio baš Pandura.

Činilo se kako se Rijeka othrvala svim napadima domaćina i izborila nulu na poluvremenu, ali je Kastrati pri samom kraju prvog dijela primio loptu u prostoru te nije imao težak zadatak svladati Pandura za 1:0 s kojima se išlo na odmor.

U prvoj fazi nastavka su ekipe izmijenile po jednu mat situaciju. Budimir u 53. i Tomečak u 65. će se pitati kako su promašili šanse s nekih šest metara, ali se rezultat ne mijenja. Ipak se stanje na semaforu promijenilo u 71.minuti, a gol opet potpisuju dežurni krivci.

Budimir je negdje oko centra poslao sjajnu loptu za Kastratija koji je zavaljao braniča Rijeke i Pandura te je pogodio prazna vrata za velikih 2:0. Nakon toga više ništa nije imala Rijeka za izgubiti pa je jurnula naprijed svim silama pa je tako u 85. iz daljine zaprijetio Lončar.

Nagrada za inicijativu Rijeke je stigla u 86. minuti i to velikom greškom vratara Grbića i pukom srećom. Momčilo Raspopović je pokušao ubaciti u šesnaesterac, ali je lopta nekom čudnom putanjom prevarila sve i završila u mreži te odjednom Rijeka može hvatati remi.

Prijetio je Raspopović još jednom u nadoknadi, ali nije pogodio vrata pa Lokomotiva ipak izlazi iz susreta s vrijedna tri boda. Ta tri boda znače da Lokosi sada imaju 31 te zaostaju za Rijekom samo tri boda, ali u sljedećem kolu moraju na teško gostovanje u Split. Rijeka će prvenstvo nastaviti domaćim susretom protiv Slavena.