Debeljuh s dva pogotka donio remi svom Hermannstadtu

Matej Kačan • subota, 01.02.2020.

U 23. kolu rumunjske Lige 1 Hermannstadt je kod kuće odigrao 2:2 protiv Sepsi Sf. Gheorghea, a dva pogotka za domaćina je postigao hrvatski napadač Gabriel Debeljuh...

I Hermannstadt i Sepsi Sf. Gheorghe su klubovi koji okupiraju donji dio sredine ljestice u rumunjskoj nogometnoj ligi te su u sličnoj formi, pa je pravedno bilo i da podijele bodove u međusobnom susretu.

Vodio je Sepsi dva puta, ali se domaćin vraćao, a junak domaćih bio je Gabriel Debeljuh. 23-godišnji hrvatski napadač i bivši igrač Piacenze postigao je gol za izjednačenje dva puta, u 66. i 84. minuti, dok je goste u vodstvo dovodio Safranko.

Debeljuhu je za dva pogotka trebalo tek pola sata na terenu jer je ušao u 60. minuti, a ovo su mu bili peti i šesti gol sezone te prva pogađanja mreže nakon studenog.