Hrvatska ipak preko dodatnih kvalifikacija traži mjesto na Svjetskom prvenstvu

Branimir Korać • subota, 01.02.2020.

Hrvatska reprezentacija u futsalu nije uspjela izboriti izravan plasman na Svjetsko prvenstvo. Rusija je slavila s 4:3 i zauzela prvo mjesto, a Hrvatska kao drugoplasirana ide u dodatne kvalifikacije...

Hrvatska reprezentacija u futsalu ostala je bez plasmana na Svjetsko prvenstvo nakon što je poražena od Rusije 4:3 u susretu posljednjeg kola skupine Elitne runde kvalifikacija koja je igrana u Osijeku.

Hrvatska je odradila dobru utakmicu, ali nije uspjela ostvariti željeni rezultat. Završnica je bila dramatična, Stankovićevi izabranici pokušavali su uhvatiti zaostatak, ali nisu uspjeli.

U prvom susretu dana Azerbajdžan je odigrao samo neodlučeno sa Slovačkom i to je značilo kako Hrvatska definitivno ima osigurano u najmanju ruku drugo mjesto i dodatne kvalifikacije. Azerbajdžan se nadao da će Hrvatska ostati neporažena jer bi ga to onda odvelo u dodatne kvalifikacije, a Rusi su znali kako oni u dodatne kvalifikacije ne mogu, ali mogu izravno na Svjetsko prvenstvo za što im je trebala pobjeda protiv Hrvatske. Svaki drugi ishod izbacivao ih je iz igre.

I dobro su krenuli te su već u sedmoj minuti stigli do vodstva. Iz slobodnog udarca Robinho je odlično pronašao Edera Limu, a on pokraj Luke Perića dolazi do prostora i pogađa za vodstvo.

Hrvatska je uzvratila u 16. minuti. Fantastična asistencija Kristijana Postružina koji s centra dugačkom loptom pronalazi Duju Bajrušovića koji natrčava i glavom šalje loptu u suprotni kut za 1:1.

Međutim vrlo brzo Rusija dolazi čak do dva pogotka. Prvo je U 18. minuti Eder Lima još jednom poentirao, ovaj put bolje se snašao, točnije brže je reagirao nego Luka Suton, a Sutonova crna minuta završava vrlo brzo, svega 20.ak sekundi kasnije Rusija dolazi i do trećeg pogotka, Luketin je odlično obranio, lopta se odbila točno na nogu Sutona od kojeg se odbija u mrežu.

Rusija tako odlazi na odmor s vodstvom 3:1, a u drugom poluvremenu Hrvatska kreće po hvatanje zaostatka.

U 33. minuti Hrvatska smanjuje krasnim pogotkom Vedrana Matoševića koji je opalio s desetak metara snažno pod gredu i ostavio vratara bez šansi.

Stanković je izvadio Luketina i uveo dodatnog igrača, s čovjekom više u polju tražio je višak, ali 62 sekunde prije kraja Rusi dolaze do lopte, a Romulo s gola na gol podiže na 4:2.

Nadu Hrvatskoj vratio je drugim golom Matošević 30 sekundi prije kraja, ali ipak do sirene za kraj nije bilo prave prilike i Rusija odnosi pobjedu i odlazi na Svjetsko prvenstvo.

Hrvatsku još očekuju dodatne kvalifikacije u travnju gdje će hvatati nastup na Svjetskom prvenstvu.