Bundesliga, 20. kolo, 01.02.2020, 18:30 h
RB Leipzig
RB Leipzig 2:2 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Krasan pogodak Nkunkua spasio Leipzig od poraza, Olmo debitirao pogođenom vratnicom

Mihaela Bradovski • subota, 01.02.2020.

RB Leipzig nije više vodeća momčad Bundeslige. U posljednjem susretu subotnjeg programa remizirao je kod kuće protiv Borussije iz Mönchengladbacha 2:2...

Odlična utakmica u Leipzigu, ali ne s posve sretnim završetkom za domaći RB Leipzig. Ugostio je Borussiju iz Mönchengladbacha i morao se zadovoljiti remijem 2:2.

Na kraju, domaćin ipak ne treba biti posve nezadovoljan jer se uspio vratiti iz zaostatka 2:0, no ovaj bod ipak ga nije zadržao na vrhu ljestvice gdje se sada nalazi Bayern.

Prve minute u novom klubu upisao je Dani Olmo koji je dobio zadnjih 25 minuta, odradio ih je dobro, prijetio je gostujućem golu, a pogodio je i vratnicu.

Borussia je povela sredinom prvog poluvremena kada je Alassane Plea zabio za vodstvo s 12-13 metara.

Deset minuta kasnije Hofmann je povisio na 2:0 uz dosta lošu reakciju obrane domaćina i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Odmah na startu drugog dijela Patrik Schick smanjio je na 2:1, a gosti su u nove probleme ušli kada je Plea zaradio drugi žuti karton pola sata prije kraja, a nakon ulaska Olma, Leipzig je samo dodatno pritisnuo.

Pritisak se isplatio u 89. minuti kada je izvana krasnim udarcem Christopher Nkunku pogodio u suprotni kut za konačnih 2:2.