Bjelovar u uzvratu pregazio Izraelke i prošao u četvrtfinale Challenge Cupa

Branimir Korać • subota, 01.02.2020.

Rukometašice Bjelovara plasirale su se u četvrtfinale Challenge kupa. U uzvratnom susretu protiv Maccabija upisale su pobjedu 33:21...

Bjelovar je odigrao odlično u uzvratnoj utakmici osmine finala Challenge Cupa i prošao je u četvrtfinale. Jako dobro izdanje Bjelovarki u drugoj utakmici, kvalitetnije nego 24 sata ranije, a i potvrdilo se kako imaju kvalitetniju i bolju rotaciju od Izraelki.

Prva utakmica okončana je 25:23 za Maccabi, oba susreta igrana su u Rishonu Lezionu, a u uzvratu sve je bilo jasno već u prvom poluvremenu. Već na polovici prvog dijela prednost Bjelovara iznosila ja 11:6, a do odlaska na odmor samo je nastavila rasti i već na poluvremenu bilo je 19:9.

U drugom dijelu bilo je i 14 razlike za gošće i bilo je samo pitanje s kolikom prednosti će zaključiti dvoboj.

Završilo je 33:21, raspoložena Josipa Mamić postigla je čak 13 golova, a Marija Borković dodala je osam te su njih dvije same zabile koliko cijeli Maccabi. Kod Izraelki Nathalie Bertaut postigla je šest pogodaka.