Irving se opet ozlijedio, Lakersi uz triple-double Jamesa svladali Kingse

Petar Jenjić • nedjelja, 02.02.2020.

Noćas je odigrano još sedam utakmica na NBA parketima, a posebno ćemo izdvojiti laganu pobjedu Los Angeles Lakersa na gostovanju kod Sacramento Kingsa, kao i poraz Brooklyn Netsa koji su, osim utakmice, ostali i bez Kyrieja Irvinga...

Ne samo da su izgubili utakmicu, nego su Brooklyn Netsi opet ostali bez Kyrieja Irvinga koji je odšepao s terena zbog ozljede desnog koljena. Netsi su poraženi na gostovanju kod Washington Wizardsa sa 113:107. Pobjedu je domaćin osigurao u samoj završnici, a šest poena viška, bila je i najveća razlika.

Bradley Beal je bio sjajan s 34 poena, dok je Thomas Bryant dodao 17 poena i deset skokova. Netse je predvodio Spencer Dinwiddie s 26 poena i šest asistencija.

Boston Celticsi slavili su šesti put u zadnjih sedam utakmica, a noćas su na domaćem parketu lako svladali Philadelphia 76erse sa 116:95. Gosti su u vodstvu bili samo jednom, i to na početku utakmice. Već do kraja prve četvrtine Celticsi su vodili s 32:19, a prednost su sačuvali do kraja susreta bez većih problema.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Jaylen Brown s 32 poena i devet skokova, dok je Jayson Tatum dodao 25 poena. Sixerse je predvodio Ben Simmons s 23 poena, devet skokova i pet asistencija.

San Antonio Spursi svladali su na domaćem terenu Charlotte Hornetse sa 114:90. Gosti su u trećoj četvrtini imali i 14 poena prednosti, ali uslijedio je veliki pad u napadu. Naime, u cijelom drugom poluvremenu Hornetsi su ubacili 27 poena, naspram 64 koliko su zabili Spursi.

DeMar DeRozan s 24 poena i šest asistencija predvodio je Spurse, dok je Jakob Poeltl dodao 17 poena i sedam skokova. Miles Bridges s 25 poena i šest skokova predvodio je Hornetse.

Nijednom tijekom susreta Los Angeles Lakersi nisu se našli u zaostatku na gostovanju kod Sacramento Kingsa te su stigli do pobjede sa 129:113. Nakon prve četvrtine već su ubacili dvostruko više poena od protivnika (44:22), a do kraja su samo trebali sačuvati prednost.

Anthony Davis predvodio je Lakerse do pobjede s 21 poenom i šest asistencija, dok je LeBron James ubilježio triple-double od 15 poena, deset skokova i 11 asistencija.

Najbolji je kod Kingsa bio De'Aaron Fox s 24 poena, šest skokova i pet asistencija.