Domaći kiksevi Milana i Atalante s igračem više, Lazio nemilosrdno gazi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.02.2020.

Milan i Atalanta nisu uspjeli na svom travnjaku doći do pobjede protiv Verone i Genoe iako su imali i igrača više. Zato nije kiksao Lazio koji je pregazio momčad SPAL-a...

Atalanta obično bez većih problema rješava lošije momčadi i obe iz donjeg dijela poretka, ali protiv Genoe nije uspjela doći do pobjede Susret je okončan 2:2, a sva četiri pogotka pala su u prvih 45 minuta.

Atalanta je povela u 13. minuti golom Rafaela Toloija nakon kornera, Duvan Zapata je prebacio loptu u peterac gdje je Toloi ostao sam i lako zabio.

Međutim Genoa dolazi do preokreta, prvo je Criscito poravnao iz kaznenog udarca, a zatim i Sanabria lijepim udarcem glavom donio preokret.

Sanabria je zabio u 33. minuti, a dvije minute kasnije Josip Iličić vraća stvari na početak i zabija za 2:2.

U drugom dijelu domaćin nije uspio doći do pobjede, čak niti nakon što je ostao s igračem više zbog isključenja Valona Behramija.

Mario Pašalić igrao je do 54. minute kada ga je zamijenio Freuler.

I Milan je imao igrača više i nije to znao iskoristiti. Protiv Jurićeve Verone igrao je s čovjekom više od 68. minute kada je isključen Amrabat, ali domaćin se morao zadovoljiti remijem 1:1.

Faraoni je doveo goste u vodstvo u 13. minuti da bi u 29. minuti iz slobodnjaka krasno pogodio Hakan Calhanoglu za konačnih 1:1.

Ante Rebić odigrao je cijelu utakmicu i imao je vrlo dobru situaciju u završnici susreta iz koje je mogao Milan do pobjede. Inače, prve minute u dresu Milana danas je odradio Daniel Maldini, sin Paola Maldinija.

Lazio igra sjajno i nimalo ne čudi visoka pobjeda 5:1 protiv SPAL-a. Ova pobjeda privremeno ga dovodi na drugo mjesto na ljestvici i u ovom trenutku možda je i opasniji za Juventus nego Inter.

Protiv SPAL-a sve je riješio vrlo brzo i već u 38. minuti vodio je 4:0 uz po dva gola Immobilea i Caiceda. Adekanye je povisio na 5:0 na startu drugog dijela, a Missiroli sredinom poluvremena samo smanjio na 5:1.