Sjajni Tomasov s dva pogotka donio pobjedu svojoj Astani protiv Brondbyja

Matej Kačan • utorak, 04.02.2020.

U Portugalu je u tijeku pripremni turnir pod nazivom Atlantic Cup, a u sklopu tog turnira su utakmicu odigrali Astana i Brondby. Astana je slavila s 2:1, a oba pogotka je postigao Marin Tomasov...

Dok traje zimska pauza u ligama koje imaju hladnije uvjete u svojim zemljama klubovi krate vrijeme na pripremama i prijateljskim turnirima, a jedan takav igra se u Portugalu. U drugom kolu Atlantic Cupa su se susreli Astana i danski Brondby, a Kazahstanci su slavili s 2:1.

Oba pogotka za pobjednika je postigao Marin Tomasov koji je svoju momčad doveo u vodstvo u 29. minuti te je Astani donio pobjedu u 56. Za Brondby je izjednačio Uhre na koncu prvog poluvremena. Na klupi Astane je susret započeo i hrvatski branič Luka Šimunović.

U drugoj utakmici iste skupine su se ranije susreli Norrköping i Kopenhagen, a Norrköping je slavio nakon jedanaesteraca jer u regularnom vremenu nije bilo pobjednika. Na klupi Kopenhagena je susret započeo i desni bočni Karlo Bartolec.