Bayern nakon drame u četvrtfinalu DFB Pokala, Kramariću 90 minuta na Alianz Areni

Matej Kačan • srijeda, 05.02.2020.

Odigrana su četiri susreta osmine finala DFB Pokala, a kao susret dana izdvajamo onaj Bayerna i Hoffenheima u kojem je Bayern vodio 4:1 da bi na kraju nakon drame slavio s 4:3...

U ranijem su terminu svoje poslove protiv niželigaša odradili Bayer Leverkusen i Union Berlin, iako bi od oboje očekivali pobjede uvjerljivije od pogotka razlike. Stuttgart je u Leverkusenu odolijevao čak 70 minuta.

Imao je Stuttgart i svojih šansi pa je tako Silas Wamangituka pogodio gredu u 27. minuti. Bayer je susret mogao riješiti mnogo ranije, ali nikako nije imao sreće sa sudačkim odlukama i VAR-om. Poništena su domaćinu čak četiri pogotka zbog zaleđa. Prvi je postigao Moussa Diaby u 39. minuti, drugi Kai Havertz u 43., treći Lucas Alario u 63., a Havertz stvarno nije imao sreće jer je mrežu tresao i u 65., ali je na semaforu ostalo 0:0.

Ironično je to da je Leverkusen poveo iz tek petog pogotka, a da je taj pogodak bio autogol Fabiana Bredlowa. U 83. je pitanje pobjednika riješio Alario, a počasni je pogodak djelo Wamangituke koji je nakon grede ipak uspio pogoditi mrežu.

Leverkusenu se u četvrtfinalu pridružio i Union Berlin koji je s minimalnih 0:1 svladao Verl koji se natječe u Regionalligi Zapad, četvrtom razredu njemačkog nogometa. Odolijevao je niželigaš većinu susreta te je slomljen tek u završnici i to pogotkom Roberta Andricha u 86. minuti.

Lud susret su odigrali Bayern i Hoffenheim na Alianz Areni. Susret prepun autogolova, preokreta uzbuđenja i poništenih pogodaka završio je s 4:3 za domaćina koji je nakon 36 minuta vodio 3:1, a nakon 80 s 4:1 te je trebao to riješiti i ranije.

Furiozno je krenuo Bayern i već nakon tri minute s nekih 18 metara prijeti Coutinho, ali promašuje vrata. U petoj se već trese mreža gostiju, a strijelac je Robert Lewandowski. No podignuta je zastavica zbog zaleđa iako je sama situacija jako diskutabilna.

Zato su se uzbuđenja preselila na drugu polovicu gdje se jedna udarac gostiju odbio od noge Jeromea Boatenga za vodstvo Hoffenheima. Nije dugo trebalo da se susret izjednači jer smo već u 13. minuta vidjeli autogol i na drugoj strani. Nakon jednog ubačaja su na loptu išli Benjamini Hubner i Thomas Muller, a branič gostiju je do nje došao prije. No imao je nesreću da se od njegovog koljena lopta odbije u vlastitu mrežu za 1:1.

U 20. minuti više ni VAR ni obrambeni igrači ne mogu spriječiti Mullera u postizanju pogotka za 2:1, a u 36. je nakon još tri sjajne promašene šanse 3:1 postavio Lewandowski. Postigao je Hoffenheim još jedan pogodak u 72., ali je poništen zbog zaleđa, a u 80. minuti je Lewandowski postavio 4:1 te se činilo kako je susret riješen.

No tu nije bio kraj uzbuđenjima jer je krenuo show Munasa Dabbura koji je u 82. primio dodavanje Stevena Zubera i pogodio za 4:2, a onda je u drugoj minuti nadoknade iskoristio grešku Benjamina Pavarda koji je jedan ubačaj skrenuo u vlastitu vratnicu. Dabbur je iskoristio odbijanac i pogodio praznu mrežu za 4:3. Susret je završio ogromnim pritiskom Hoffenheima koji je ubačajima tražio produžetak, ali je Bayern izdržao.

Andrej Kramarić je odigrao svih 90 minuta kod poražene ekipe.

Posljednji susret koji se odigrao je onaj između drugoligaša Karlsruhera i člana jugozapadne regionalne lige Saarbrückena. Susret je nakon 120 minuta bez pogodaka otišao u lutriju jedanaesteraca iz koje je kao pobjednik nakon pet serija iznenađujuće izašao Saarbrücken. Tragičar je bio Pisot koji je za goste promašio svoj penal u četvrtoj seriji.