HT Prva liga, 21. kolo, 07.02.2020, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Kristijan Novosel (Gat)
1:0(1:0) Varaždin
Varaždin

Istra 1961 uzela tri velika boda u borbi za opstanak

Mihaela Bradovski • petak, 07.02.2020.

Odigran je prvi susret 21. kola HT Prve lige, a u njemu su se sastale momčadi s dna, Istra 1961 i Varaždin. Domaćin je slavio 1:0 i tako se odvojio na ljestvici...

Vrlo važan dvoboj u ovom kolu igran je u Puli, bez obzira što je riječ o momčadima koje su daleko od sredine ljestvice, možda i najvažniji dvoboj kola. Istra 1961 i Varaždin bili su na dnu ljestvice s istim brojem bodova i ovdje su i jedni i drugi tražili pobjedu za odvajanje, ali i psihološku prednost za nastavak sezone.

Do nje je došao domaćin, za to je bio dovoljan jedan pogodak koji je stigao u prvom poluvremenu.

U početku je bilo dosta nervoze na obje strane, pogrešaka koje su dovodile i do prilika, ali lopta nije htjela u gol.

Nekako su najbliže golu domaćini došli u 25. minuti kada je Grujevićev udarac skoro prevario Nevistića, ali vratar gostiju spretno je obranio nakon što je lopta promijenila smjer.

Nakon pola sata igre Istra dolazi do vodstva. Sve je krenulo iz situacije u kojoj su trebali biti opasni gosti, imali su slobodnjak, ali obrana Istre dobro je reagirala, zatim je Lončar krasno izbacio u kontru Gržana koji lomi čuvara s nekoliko driblinga i šalje loptu u mrežu.

U drugom dijelu malo je nedostajalo da domaćin poveća prednost kada je Blagojević jako dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta prolazi pokraj vratnice.

Bila je to ujedno i najbolja prilika u tom razdoblju, do kraja je Varaždin pokušavapo doći do poravnanja, ali dosta konfuzno i bez prave ideje. Istra 1961 stigla je do tijesne, ali ipak zaslužene pobjede.