HT Prva liga, 21. kolo, 08.02.2020, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Marin Vidulin, Sanja Rođak-Karšić, Luka Pušić
Borislav Tsonev 32'
Inter-Zaprešić

Inter uzeo veliki bod u Osijeku, Lopino simuliranje kobno za domaćina

Branimir Korać • subota, 08.02.2020.

Osijek nije uspio upisati pobjedu protiv Intera na svom stadionu, remizirao je tek 1:1 u susretu u kojem su domaćini od 16. minute igrali s igračem manje. Lopino isključenje skupo je stajalo Osječane...

Borna Bilobrk
61'
17
Oussama Zamouri
81'
26
Antonio Bosec
85'
Željko Petrović

U 20. kolu HT Prve lige Osijek je ugostio zaprešićki Inter koji se nalazi u borbi za opstanak te se očekivao lagan posao za domaćina. Da to ne bude baš lako, pobrinuo se Ukrajinac Dmitro Lopa vrlo glupo zarađenim drugim žutim kartonom već u 16. minuti.

Naime Lopa je požutio već na startu susreta, a u 16. minuti, u doba VAR-a i borbe protiv simuliranja, bacio se u 16 metara i zaradio drugi žuti karton. Osijek je tako ostao s igračem manje u vrlo ranoj fazi susreta što je bilo kobno.

Koliko je to bio loš potez pokazalo se u 32. minuti. Osijek je u to vrijeme bio s dva igrača manje jer je van travnjaka bio i ozlijeđeni Bočkaj te je Inter lakoćom iskoristio takvu situaciju i Serderov je ubacio s lijeve strane, Tsonev je u sredini pobjegao čuvarima i iz blizine poslao loptu u mrežu.

Vrlo brzo Osijek je odgovorio. Već u 37. minuti obrana Intera griješi, Milan Savić slao je loše i neprecizno paralelno dodavanje u sredinu, Pilj je presjekao to dodavanje i krasnom reakcijom iz prve je izbacio Mirka Marića u čisti zicer, a on ne griješi.

U drugom poluvremenu obje momčadi stvorile su nekoliko izglednih prilika, Grezda, Serderov, Kleinheisler, Bilobrk, Marić, svi su redom bili u vrlo dobrim pozicijama, ali nisu uspjeli zabiti i ostalo je 1:1.

Definitivno loša vijest za Osječane koji su računali na ove bodove i nikako ne mogu biti zadovoljni ulaskom u nastavak sezone. Dva kola donijela su samo dva boda, manje nego što se očekivalo.