Ligue 1, 24. kolo, 08.02.2020, 17:30 h
Marseille
Marseille 1:0 Toulouse
Toulouse

Payet donio pobjedu Marseilleu, Ćaleta-Caru puna minutaža, Kalinić izašao zbog ozljede

Matej Kačan • subota, 08.02.2020.

U 24. kolu francuske Ligue 1 nogometaši Marseillea su s minimalnih 1:0 svladali gostujući Toulouse. S nova tri boda je Marseille nastavio održavati sigurno drugo mjesto na ljestvici...

U susretu druge i posljednje ekipe francuskog prvenstva bi očekivali veću pobjedu Marseillea od minimalnih 1:0, ali sigurno se domaćin neće buniti s nova tri boda koja održavaju prednost od devet bodova uz utakmicu viška nad Rennesom.

Na žalost ova utakmica neće ostati u dobrom sjećanju Lovri Kaliniću koji je u prvom dijelu dobro odrađivao svoj posao, ali sve do 36. minute kada je morao napustiti igru zbog ozljede te ga je zamijenio Reynet.

Toulouse se pokazao u dobrom i okomitom svjetlu i to pogotovo u prvom poluvremenu u kojem je usprkos tek 30 posto lopte u nogama uputio čak šest udaraca naspram sedam protivničkih. Može se reći da je plan gostiju u potpunosti uspio u prvom dijelu jer su pokušaji Marseillea bili vrlo jalovi i nekonkretni pa u prvom poluvremenu nismo imali velikih prilika za prijaviti.

Olympique de Marseille - Toulouse Rezultati uživo

Otvorio je Marseille drugi dio s dva sjajna šuta iz daljine. Nakon što je Avaro promašio svoj u 48. minuti, puno je precizniji bio Dimitri Payet tri minute kasnije i Marseille vodi eurogolom kakav se rijetko viđa.

Do kraja je Marseille kontrolirao susret uz dvije šanse Payeta i Khaouija, dok je za goste iz blizine prijetio Aaron Leya, ali njegov udarac brani Steve Mandanda i Marseille uzima sva tri boda.

Duje Ćaleta-Car je odigrao svih 90 minuta za pobjedničku ekipu.