Bundesliga, 21. kolo, 08.02.2020, 18:30 h
Bayer Leverkusen 4:3 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Bayer preokretom svladao Borussiju, zaustavljen norveški stroj za golove

Mihaela Bradovski • subota, 08.02.2020.

Bayer je u Leverkusenu u zadnjem susretu kola ugostio dortmundsku Borussiju i upisao je pobjedu 4:3. Borussia je vodila do zadnjih deset minuta, ali onda je u samo dvije minute primila dva gola...

Vatren dvoboj odigran je u Leverkusenu gdje je Bayer ugostio dortmundsku Borussiju i upisao pobjedu 4:3. Očekivao se efikasan dvoboj, a on je donio i pravu dramu s obzirom da je domaćin u zadnjih deset minuta ušao s minusom, ali s dva brza gola je stigao do pobjede.

Prvi pogodak pao je u 20. minuti kada je Amiri krasnim dodavanjem u zicer izbacio Kevina Vollanda on se othrvao dvojici igrača Borussije, došao pred vratara i zabio za vodstvo.

Već dvije minute kasnije Borussia uzvraća. Jadon Sancho ubacio je iz kornera, a u punom naletu bio je Mats Hummels koji glavom šalje loptu u mrežu.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu, deset minuta kasnije Borussia radi preokret, a strijelac krasnog pogotka bio je Emre Can koji je opalio s više od 20 metara u suprotni gornji kut.

Za kraj sjajnog prvog poluvremena stigao je i četvrti pogodak, Volland je još jednom zabio i to za 2:2.

U drugom poluvremenu ništa manje uzbuđenja. Drugi put Borussia je stigla do vodstva u 65. minuti kada je Raphael Guerreiro zabio za 3:2, no Bayer se nije predao.

U 81. minuti Leon Bailey poravnava na 3:3, a već u sljedećem napadu Lars Bender šokira goste te zabija za konačnih 4:3.

Borussia je tako upisala poraz nakon tri uzastopna kola u kojima je zabijala po pet golova i pobjeđivala. Erling Haland ovaj put nije bio među strijelcima pa je tako prekinuta i njegova serija.