PSG uvjerljivo korača prema novom naslovu, Montpellier se izvukao protiv St. Etiennea

Jan Šneler • nedjelja, 09.02.2020.

Kompletirano je 24. kolo francuske Ligue 1, a većih iznenađenja u nedjeljnim susretima nije bilo te su favorizirane momčadi došle do pobjeda...

Iako dvojbi već dugo nema oko prvaka Francuske, PSG je uvjerljivom pobjedom protiv Lyona dodatno potvrdio kako korača prema novom naslovu. U sklopu 24. kola francuske Ligue 1, u nedjelju su do pobjeda došli i Montpellier te Strasbourg koji su još uvijek u ozbiljnoj igri za Ligu prvaka.

Susret PSG-a i Lyona nekada je bio veliki derbi, međutim u posljednje vrijeme, a pogotovo ove sezone to se ne doima tako. Parižani su rutinski došli do novog slavlja, bez obzira na činjenicu da su malo pali u igri u drugom dijelu. Dok su još igrali na izuzetno visokoj razini, u prvom dijelu, Lyon se praktički nije mogao sastati s loptom. U prilog tome govori statistika da su gosti imali svega 29 posto lopte u nogama i svega 147 dodavanja.

PSG je došao do vodstva u 22. minuti preko Angela Di Marije, a petnaestak minuta kasnije, nakon velikog broja prilika, Kylian Mbappe povećava tu prednost. Mogao je Lyon i teže stradati u prvom dijelu, ali i ovih 2:0 bilo je dovoljno da Parižani mirno odu na odmor. Kada su se vratili, već u 47. minuti autogolom Fernanda Marcala došli su do još većeg vodstva.

Prave napetosti je nestalo, očigledno su se opustili, a taj period iskoristio je Lyon i u svega sedam minuta došao do dva pogotka. U 52. minuti zabio je Martin Terrier, da bi sedam minuta kasnije vratio Lyon u igru. Isti igrač je imao priliku nešto kasnije potpuno šokirati domaću publiku, ali nije bio precizan.

Mbappe je vratio PSG u novu ugodnu prednost u 67. minuti, ali pogodak mu je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Dvije minute kasnije, mladi Francuz pogodio je prečku i bez obzira što je postigao pogodak u prvom dijelu, ovo definitivno nije bila njegova večer. Konačno, u 79. minuti sve dileme razriješio je Edinson Cavani i tako postavio konačnih 4:2.

Montpellier je došao do vrijedna tri boda protiv St. Etiennea, ali domaći su imali velikih problema u današnjem susretu. Prije svega u drugom dijelu u kojem su morali održati vodstvo s igračem manje. U 25. minuti Andy Delort donio je Montpellieru vodstvo, ali kazna je uslijedila vrlo brzo. U 41. minuti Solomon Sambia srušio je protivnika u kontri, u izglednoj poziciji za pogodak.

Isprva je sudac pokazao na bijelu točku, ali je VAR reagirao i vratio na slobodni udarac. Goste su doslovno milimetri dijelili od jedanaesterca. Ipak, zbog namjernog rušenja, Sambia je dobio crveni karton, a Montpellier ostao s igračem manje. Gosti su to nastojali iskoristiti, dominirali u drugom dijelu i imali dosta prilika, no do pogotka nisu stigli i Montpellier je prilično spretno došao do tri boda.

Montpellier - Saint - Étienne Rezultati uživo

Strasbourg je pak došao do pobjede protiv Reimsa. Potpuno zaslužena pobjeda domaćeg sastava koji je bio bolji tijekom svih 90 minuta. Do prvog pogotka Strasbourg je došao tek u 50. minuti kada je pogodio Alexander Djiku. Reims nije bio pretjerano opasan, ali vodstvo nije bilo dovoljno za mirnu završnicu. Ipak, u 82. minuti Majeed Waris povećava na 2:0, a u sudačkoj nadoknadi Kenny Lala iz kaznenog udarca postavlja konačnih 3:0.