Celticsi u završnici susreta osigurali pobjedu kod Oklahome

Petar Jenjić • ponedjeljak, 10.02.2020.

Boston Celticsi u tijesnoj su utakmici slavili na gostovanju kod Oklahoma City Thundera sa 112:111 te upisali sedmu uzastopnu pobjedu...

Pobjednički niz nastavljaju Boston Celticsi koji su večeras slavili na gostovanju kod Oklahoma City Thundera sa 112:111. Tako su stigli do desete pobjede iz 11 utakmica i nanijeli protivniku prvi poraz nakon četiri utakmice.

Tijekom prve dvije četvrtine bolje je igrala Oklahoma, iako su se momčadi znale izmjenjivati u vodstvu. Nijedna ekipa nije imala dvoznamenkastu prednost, a domaćin je na poluvrijeme otišao s devet poena prednosti (61:52).

Početkom nastavka imao je i deset razlike, ali Celticsi se vraćaju te je uoči zadnjih 12 minuta rezultat izjednačen (84:84). Kemba Walker ubacio je 11 poena u posljednjoj dionici, a minutu i 40 sekundi prije kraja gosti su vodili sa 110:101.

Nije se predavao Thunder, ali nije uspio preokrenuti. Konačan rezultat u zadnjoj je sekundi tricom postavio Chris Paul.

Kemba Walker predvodio je Celticse do pobjede s 27 poena, dok je Jayson Tatum dodao 26 poena i 11 skokova.

Po 24 poena kod Thundera ubacili su Shai Gilgeous-Alexander (šest skokova) i Danilo Gallinari (pet skokova).