Zadrani uz odmaranje najboljih uvjerljivi kod Hermesa

Matej Kačan • nedjelja, 09.02.2020.

Košarkaši Zadra su u sklopu 19. kola HT Premijer lige slavili kod Hermes Analitice s uvjerljivih 106:88 dan nakon poraza od Cedevita Olimpije u Ljubljani...

Košarkaši Zadra u ABA ligi žive crne dane te su glavni kandidati za ispadanje iz lige, ali nastavljaju liječiti frustracije u domaćoj ligi gdje su vodeća ekipa na tablici. Najnovija pobjeda stigla je u Zagrebu kod Hermes Analitice s uvjerljivih 106:88.

Dan nakon susreta i velikog pražnjenja protiv Cedevita Olimpije trener Danijel Jusup je odmorio one najbolje pa Bryon Allen i Dominik Mavra nisu ni ulazili u igru, a Ive Ivanov je nakon početka u petorci odigrao tek sedam minuta.

Zato su u miješanom sastavu gosti svladali Hermes s nešto manjom razlikom od očekivane i uobičajene, a sedam razlike je bilo već nakon prvih deset minuta. Posebno napadački dobro Zadar je odigrao u trećoj četvrtini u kojoj su postigli 33 poena, a šuterski je jako raspoložen bio Karlo Uljarević s pet trica iz šest pokušaja.

Veliki nered su niskim domaćinima pod košem radili centri pa je Stefan Fundić ubacio sjajnih 26 poena uz šut 12/16, a Jure Planinić nastavlja opravdavati povjerene minute pa je imao double-double od 12 poena i 11 skokova, dok je Uljarević uglavnom tricama došao do 17 poena.

Po običaju je Hermes odigrao u skraćenoj rotaciji, a po 40 minuta su odigrali Franko Kalpić i Ivan Svoboda. Potonji je opet bio šuterski vrlo raspoložen te je zabio 31 poen uz tricu 5/9, dok su po 19 ubacili Filip Kordić i Luka Krajinović.

Nakon 19. kola domaće lige slijedi Final Eight Kupa Krešimira Ćosića, a Zadar je domaćin te će turnir otvoriti protiv Sonik Puntamike.