Sonik dugo odolijevao, Cibona preokretom do pobjede u Zadru

Matej Kačan • nedjelja, 09.02.2020.

Košarkaši Cibone su u sklopu 19. kola HT Premijer lige u Jazinama svladali Sonik Puntamiku. Domaćin je dugo vodio, ali je Cibona u posljednjoj četvrtini preokrenula i slavila s 85:81...

Košarkaši Sonik Puntamike bili su vrlo blizu velikom skalpu na svom domaćem terenu, legendarnim Jazinama. Zadarska ekipa je 30 minuta održavala vodstvo protiv Cibone, ali je gost u posljednjoj četvrtini okrenuo rezultat i slavio s 85:81.

Većina susreta je bila u egalu, a veća vodstva od šest-sedam razlike je Sonik imao kroz treću dionicu. Nikako Cibona nije uspijevala uhvatiti pravi ritam, pogotovo u obrani gdje su velike probleme radili iskusni Šime Špralja te Tomislav Cvitković.

Posebno je Cibona bila ranjiva ispod koša pa su dva centra Sonika skupa postigla 34 poena. Bolju obranu su gosti zaigrali u posljednjoj dionici u koju se ušlo s 60:58 za domaćina, ali je Sonikov šut za tricu stao, a ključne poene za goste su postizali Shane Gibson i Ivan Novačić.

Tako je Cibona teže od očekivanog uspjela slaviti uz potrošnju najboljih usprkos čak 19 izgubljenih lopti, a domaćina je pokopao slab šut za tricu koji je stao u ključnim trenucima pa je na kraju Sonik gađao tek 24% (7/29) iza linije za tri poena.

Cibonu su predvodili baš Gibson s 20 poena te Novačić koji je posljednjih tjedana najbolji igrač Vukova, a večeras je ubacio 19 poena. Kod domaćina je iskusni Špralja s 20 poena i osam skokova podsjetio na neke mlađe dane, dok je Cvitković ubacio 21.

Domaćim klubovima sada slijedi završnica Kupa Krešimira Ćosića u zadru. Sonik će odigrati gradski dvoboj sa starijim bratom, dok će Cibona svoju obvezu imati protiv Šibenke.