Škrljevo pobjednički prošlo kroz Goricu, Šibenka slavila kod Dubrave

Petar Jenjić • subota, 08.02.2020.

Odigrane su tri utakmice 19. kola HT Premijer lige, a za najveće iznenađenje pobrinulo se Škrljevo koje je slavilo na gostovanju kod Gorice...

Nakon dva uzastopna poraza, do pobjede je stigla Šibenka koja je slavila na gostovanju kod Dubrave sa 88:78. Gostujuća momčad gotovo je cijelu utakmicu bila u vodstvu, a početkom posljednje četvrtine vodila je s 11 razlike (71:60). Do kraja se domaćin nije uspio spustiti ispod sedam koševa zaostatka.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Tonko Vuko s 25 poena i šest skokova, dok je Ivan Vraneš dodao 22 poena, 11 skokova i sedam asistencija. Petar Perić s 18 poena predvodio je Dubravu.

Gorica je pomalo iznenađujuće poražena na domaćem terenu od Škrljeva koje je stiglo do pobjede sa 88:79. Gostujuća momčad nijednom tijekom drugog poluvremena nije ispustila vodstvo, a imala je i 14 koševa viška (58:44). Iako su Goričani dolazili do minimalnog zaostatka, do preokreta ipak nisu.

Pobjedničku momčad predvodio je Nik Slavica s 24 poena i 12 skokova, Ivan Batur dodao je 13 poena. Lovro Mazalin ubacio je 18 poena i šest skokova kod Gorice.

Zanimljivo je bilo i u Zaboku gdje je domaćin stigao do pobjede protiv Vrijednosnica Osijek 85:78. Domaćin je prvu dionicu dobio s 25:13, ali Brokeri se vraćaju u egal u trećoj četvrtini te u njemu ostaju do kraja. Međutim, na svaki napad gostiju, domaćin je imao spreman odgovor.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Tomas s 21 poenom i šest asistencija, a isti broj poena dodao je Sven Smajlagić (osam skokova). Antonio Jordano dodao je 26 poena kod gostiju.