Zadar pokleknuo u Ljubljani, ostanak u ligi sve teža misija

Matej Kačan • subota, 08.02.2020.

Košarkaši Zadra izgubili su na gostovanju kod Cedevita Olimpije u sklopu 19. kola ABA lige. Zadar je nakon dobrog početka susreta pao i izgubio s 90:82...

Prekršaji i obrambeni skok. Na te dvije stvari može se svesti razlog za poraz Zadra u Ljubljani kod Cedevita Olimpije i to nakon dobrog početka susreta i vodstva kroz prvo poluvrijeme. Zadranima je očajnički trebala pobjeda nakon što je Mega svladala Cibonu, ali pobjede van Višnjika ove sezone izostaju.

Dobro je Zadar krenuo u susret protiv uspavanog domaćina. Vukli su Byron Allen i Ive Ivanov s po dvije trice i nekoliko ubačaja, napad je funkcionirao dobro i samo su slobodna bacanja te kontre držali Olimpiju na priključku od osam poena zaostatka na koncu prve dionice.

Krenuo je Zadar dobru i u drugu četvrtinu te je poveo s 10 razlike, a onda kreće serija domaćina koju vuče Mikael Hopkins uz DJ-a Artisa te Cedevita Olimpija pretvara zaostatak od 34:24 u vodstvo od 40:37. Ipak su se pribrali Zadrani pa Ivanov, Dominik Mavra i Domagoj Vuković donose gostima vodstvo od 50:47.

I prva polovica treće dionice je protekla u mini od četiri ili pet poena na obje strane, a to je prelomio domaćin koji je tricama Krušlina uz sjajnog Blažića i mnoštva slobodnih bacanja poveo 72:65 prije posljednjih deset minuta.

Krenuo je Zadar u posljednji pokušaj povratka s 8:0 Allena i Bashira Ahmeda, a nakon koša i dodatnog bacanja Allena je 76:76. No Cedevita je opet došla do nekoliko skokova u napadu, to je popraćeno s još nekoliko slobodnih bacanja te su umorni i prekršajima opterećeni Zadrani pali pa Krušlin i Edo Murić nemaju težak posao za novu seriju koja je domaćina odvela na 88:79, a onda i konačnih 90:82.

Sjajno je Cedevita Olimpija gađala bacanja s 27/33, a uhvatila je i 11 napadačkih skokova. Zadarska je trica nakon dobrog početka pala pa se zaustavila na tek 11/30. Teško će Zadrani ostati u ligi jer ih čekaju susreti s FMP-om, Primorskom i Zvezdom, a treba ostvariti najmanje dvije pobjede.

Kod Cedevite je sjajan bio Blažić s 30 poena te šest skokova, dok je 14 poena uz tricu 4/6 ubacio Filip Krušlin. 18 je kod Zadrana zabio Ivanov, dok je dva manje ubacio Allen.