Cibosi kod kuće poraženi od Mege, presudio loš ulazak u susret

Matej Kačan • petak, 07.02.2020.

Košarkaši Cibone su na otvaranju 19. kola ABA lige izgubili od Mege Bemax. U Draženovom domu gost je bio bolji s 87:76 te je napravio velik korak prema ostanku u ligi...

Loše vijesti za hrvatske abaligaše stižu iz Draženovog doma. Cibona kod kuće nije uspjela potvrditi trijumf nad Krkom te je s 87:76 izgubila od Mege gurnuvši sebe u tešku, a Zadar u gotovo nemoguću situaciju po pitanju ostanka u prvoj ABA ligi.

Osim za sebe, Cibona je igrala i za hrvatske kolege iz Zadra koje vode mrtvu trku s Megom za ostanak u ligi, ali se domaćin vrlo brzo našao u problemu i zaostatku. Mega je u prve dvije minute napravila 11:0 te trener Ivan Velić odmah zove minutu odmora i Cibosi se u ranoj fazi utakmice moraju vaditi.

Mega je pobjegla i na 19 razlike, ali je Cibona nakon serije slobodnih bacanja i tehničkih pogrešaka na obje strane uspjela malo zaustaviti krvarenje i smanjiti na 28:13 na koncu prve četvrtine. Krenula je Cibona s 4:0 u drugu četvrtinu i Dejan Milojević zove minutu odmora na +11 za goste.

Uspjelo je to tek djelomično jer je Mega pobjegla na 19 razlike, ali se Cibona s nekoliko dobrih obrambenih reakcija uz poene Matica Rebeca i Ivana Novačića vratila na jednoznamenkasti zaostatak od osam poena i 44:36 na poluvremenu.

Nije to mnogo pomoglo Ciboni jer gosti u drugo poluvrijeme kreću s ogromnom 26:5 serijom preko koje je Mega tricama Kanea, Miškovića i Atića došla na ogromnih 29 razlike. došlo je do sitnog opuštanja gostiju pri kraj treće četvrtine pa Vucić predvodi 9:2 seriju za smanjenje razlike na 72:50.

I kad se činilo da je utakmica gotova, Cibona je krenula u ludu seriju. Vanjska linija u sastavu Rebec-Badžim-Bilinovac zaigrala je dobru obranu te je Mega krenula u ishitrene trice koje nisu urodile plodom. Krenuo je i šut u napadu pa je s nekoliko trica Badžima i Rebeca Cibona stigla na jednoznamenkastih minus devet. No Kendrick Perry i Mišković su u ključni trenucima izmislili teške poene, a Cibona nije mogla do preokreta uz jako loša slobodna bacanja koja je šutirala s groznih 8/22.

Pobijedila je Mega tako 87:78 Cibonu te je stigla do pete pobjede dok je Cibona ostala na šest. Ova pobjeda Mege gura i Zadar u tešku situaciju jer sada Zadrani moraju ostvariti minimalno dvije pobjede do kraja ako žele izbjeći posljednje mjesto.

Edin Atić i Mišković su s po 17 poena vodili Megu, dok je 16 dodao Simonović, a 14 je ubacio novi igrač i veliko pojačanje DeAndre Kane. Kod Cibone je 14 ubacio Badžim, dok su po 11 dodali Rebec i Toni Katić.