Gojo razočarao u Indiji, neočekivano poražen od domaćeg igrača

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 10.02.2020.

Borna Gojo poražen je već u prvom kolu Challengera u indijskom Bangaloreu. Iznenadio ga je domaći igrač Sidharth Rawat koji ga je svladao u tri seta...

Iako je u dvoboj protiv 480. igrača svijeta, domaćeg igrača bez nekih značajnijih rezultata na ovoj razini, Borna Gojo potpuno je podbacio i izgubio je od Indijca Siddharte Rawata u tri seta.

Očekivao se bolji nastup ili barem bolji rezultat, ali hrvatski tenisač nije uspio svladati Indijca te se neočekivano brzo oprostio od turnira.

Prvi set uzeo je Gojo i to uz dva breaka. Nakon prvog sredinom seta, Rawat je odmah uzvratio, ali krajem seta Gojo još jednom oduzima protivniku servis i uzima set sa 6:3.

U drugom setu odluka je pala tek u tie-breaku gdje je Indijac poveo sa 6:2 i uspješno dovršio posao. Gojo je propustio veliku priliku u trećem setu, imao je 5:2, ali na servisu za meč je potpuno pao i Rawat se vratio u set. U 13. igri ponovno je loše krenuo, ušao u zaostatak 6:1 i nije se mogao vratiti.

Rawat tako prolazi u drugo kolo gdje će igrati protiv Jirija Veselyja, prošlotjednog osvajača turnira u Puneu.