Jenisej prekinuo niz poraza u VTB ligi, Zubčić dvoznamenkast

Matej Kačan • ponedjeljak, 10.02.2020.

Košarkaši Jeniseja nastavili su borbu za doigravanje u VTB ligi. U 16. kolu kod kuće su svladali Kalev s 86:73 tako prekinuvši niz od četiri poraza...

Zahuktava se borba za doigravanje u VTB ligi, a šesto mjesto koje vodi u play-off drži Jenisej kojeg s klupe vodi Dražen Anzulović, dok za njega igra Tomislav Zubčić. Nakon niza od nekoliko poraza Jenisej je svladao Kalev s 86:73.

Obje su momčadi sada na 7-9 omjeru, a susret je bolje krenuo Kalev koji je nakon deset minuta vodio s 26:22. No Jenisej je preokrenuo u drugoj dionici koju je prvenstveno dobrom obranom dobio s 18:11, a u drugom poluvremenu se otvorio i napad pa je u trećoj dionici zabijeno 30 poena i napravljena osjetna razlika.

Završilo je s 13 razlike za Jenisej, a najbolji je kod Anzulovićeve momčadi bio Garlon Green sa 17 poena. Zubčić je za nešto više od 22 minute u igri ubacio 13 poena (1/4 za dva, 3/5 za tri, 4/9 slobodna bacanja) uz dva skoka i tri asistencije.