Petra Martić glatko poražena od 119 mjesta slabije rangirane tenisačice

Petar Jenjić • utorak, 11.02.2020.

Petra Martić poražena je na startu turnira u tajlandskom Hua Hinu od kineske tenisačice Xiyu Wang koja je slavila sa 6:3, 6:4...

Neočekivan poraz upisala je Petra Martić na početku WTA turnira u tajlandskom Hinu. 15. igračica svijeta poražena je u dva seta od Kineskinje Xiyu Wang, inače 134. tenisačice na WTA ljestvici.

Wang je do pobjede stigla sa 6:3, 6:4 nakon sat i 29 minuta igre u prvom međusobnom dvoboju, nakon što je proteklog tjedna poražena na startu jednog Futures turnira.

U prvom setu nije bilo break šanse do šestog gema kada svoju drugu koristi Kineskinja i vodi s 4:2. Nakon toga spasila je dvije vezane šanse Martić i uzela set.

Odmah na početku drugog napravila je novi break i povela s 2:0. Hrvatska tenisačica do kraja je imala još četiri break šanse, ali nijednu nije uspjela uzeti i vratiti se u meč.