Bilićev WBA nastavlja s pobjedama, prvijenac Benkovića u pobjedi Bristola

Jan Šneler • srijeda, 12.02.2020.

Kompletirano je 32. kolo engleskog Championshipa, a puno razloga za zadovoljstvo ima Slaven Bilić čiji West Bromwich Albion ponovno ima veliku prednost nad konkurentima. Prvi pogodak u novom klubu postigao je Filip Benković...

U engleskom Championshipu nikada ne smijete reći da su stvari gotove. Čak 46 kola donose jako dugu sezonu, ali Slaven Bilić može biti jako zadovoljan i optimističan nakon nove pobjede West Bromwich Albiona i ponovnog samovanja na vrhu tablice.

Prije tri dana WBA je svladao Millwall u gostima, a večeras su došli do vrlo vrijedne pobjede kod Readinga. Bilićeva momčad bila je prilično napadački orijentirana te je kontrolirala tijek igre. Ipak, do vodstva su stigli domaći i to već u 11. minuti kada je precizan s bijele točke bio George Puscas.

Na sreću Bilića, vodstvo Readinga nije dugo trajalo te je Matheus Pereira vratio stvari na početak u 26. minuti. U drugom poluvremenu odličan posao napravio je Filip Krovinović koji je ubacio iz kornera, a glavom pogodio za vodstvo gostiju Kyle Bartley.

Rezultat se više nije mijenjao, a WBA je ovom pobjedom potvrdio prvo mjesto i povećao prednost na šest bodova ispred Leedsa i Fulhama. Krovinović je odigrao dobru utakmicu, upisao asistenciju, a iz igre je izašao u 69. minuti.

Iako se mučio s nastupima prošlih sezona, Filip Benković je odradio odličnu utakmicu protiv Derby Countyja. Njegov Bristol City slavio je s 3:2, a upravo je Benković pogodio za 2:0. Bilo je to u 44. minuti kada je nakon kornera bio najspretniji nakon odbijene lopte i lijepo pogodio za povećanje vodstva njegovog sastava.

Bristol City imao je vodstvo i od 3:0, ali su se previše opustili te im je Derby s dva pogotka malo zagorčao situaciju. Ipak, došli su do slavlja koje im trenutno donosi sedmu poziciju na ljestvici i nastavak borbe za doigravanje.

Velikog razloga za zadovoljstvo ima još jedan hrvatski nogometaš. Simon Sluga odigrao je svih 90 minuta za Luton, a njegova momčad minimalno je slavila protiv Sheffield Wednesdaya. Vrlo važna pobjeda za Luton koji je pobjegao s dna ljestvice. Jedini pogodak postigao je James Collins u 23. minuti. Isti igrač promašio je kazneni udarac već nakon dvije minute susreta.

Već smo rekli kako je Championship nezgodan za prognozu, ali je isto tako i poznat po gomili propuštenih prilika. Nakon novog kiksa Leedsa, Fulham je dobio priliku zasjesti na drugo mjesto. Ipak, na gostovanju kod Millwalla izvukli su samo bod. U vodstvo ih je doveo Aleksandar Mitrović već nakon tri minute, ali u osmoj minuti izjednačuje Jon Bodvarsson.

Mogao je Fulham doći u vrlo neugodnu poziciju, ali na njihovu sreću Jed Wallace nije bio precizan u 22. minuti s bijele točke. S druge strane, Preston nije propustio priliku kod Stokea i s 2:0 je došao do slavlja i šestog mjesta na tablici. Sada Preston dijeli svega tri boda od drugog mjesta i sigurnog nastupa u Premierligi sljedeće godine.

Od ostalih rezultata izdvojimo rutinsku pobjedu Cardiffa kod Huddersfielda. Velšani su slavili s 3:0 i nastavili niz bez poraza. Konkurencija u sredini tablice prilično je jaka i Cardiffu ovakva pobjeda jako puno znači. Bez ova tri boda bili bi čak četiri pozicije niže plasirani.