Nastavlja se negativna forma: Borna Ćorić upisao novi poraz

Petar Jenjić • četvrtak, 13.02.2020.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić poražen je u osmini finala ATP turnira u Buenos Airesu. Thiago Monteiro bio je bolji od četvrtog nositelja u dva seta...

Borna Ćorić van je svake forme, a novi poraz upisao je noćas u osmini finala Buenos Airesa. Nakon što je, kao četvrti nositelj, bio slobodan u prvom kolu, u drugom ga je porazio Thiago Monteiro.

92. igrač svijeta slavio je sa 6:4, 7:6 nakon sat i 48 minuta igre. Ćorić je tako u zadnjih 11 mečeva upisao samo jednu pobjedu, a bilo je to na startu sezone u ATP Cupu protiv Dominica Thiema.

Hrvatski tenisač startao je u meču s breakom i vodstvo od 2:0, no njegov protivnik odmah uzvraća s dva uzastopna breaka. Monteiro je tako stigao do vodstva 4:2 te bez većih poteškoća na svom servisu uzeo set.

Tijekom drugog seta nismo vidjeli nijednu break šansu, kako s jedne, tako i s druge strane. Tie-break je također bio vrlo izjednačen, no Ćorić nije uspio doći ni do set lopte. Svoju drugu meč loptu iskoristio je njegov protivnik.