HT Prva liga, 22. kolo, 14.02.2020, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Marko Stolnik
2:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Golovima Uzunija Lokomotiva uzela sva tri boda protiv Istre 1961

Mihaela Bradovski • petak, 14.02.2020.

Istra 1961 gostovala je u Kranjčevićevoj kod Lokomotive i upisala je poraz 2:0. Sredinom drugog dijela pala su oba gola, a dvostruki strijelac bio je snalažljivi Myrto Uzuni...

Lokomotiva je odradila dobru utakmicu protiv Istre 1961 i upisala je pobjedu 2:0. Važna tri boda za Lokose koji si nisu smjeli dopustiti kiks s obzirom na tijesnu borbu za Europu.

Istra 1961 u prošlom kolu upisala je napokon pobjedu i malo odmaknula od posljednjeplasiranog Varaždina, ali za ostanak u ligi bit će potreban kontinuitet i bodovi će se morati češće osvajati. Ovdje do bodova nije uspjela doći, Lokomotiva je dobro zatvarala prilaze prema svom golu, imala je Istra svejedno nekoliko prilika, ali nije ih iskoristila.

Upravo Istra prva je zaprijetila kada je u 11. minuti Gržan ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, na drugoj vratnici bio je Gedeon Guzina koji je pokušao uklizati i ugurati loptu u praznu mrežu, ali je malo zakasnio. Guzina je tako imao sjajnu priliku za debi iz snova, ali nije je uspio iskoristiti.

U prvom dijelu Lokomotiva je bila dosta bezopasna, nije nijednom opasno zaprijetila i na odmor se otišlo s početnih 0:0. Ivan Prelec bio je zadovoljniji, ali u nastavku susreta njegova momčad ipak nije izdržala.

Drugo poluvrijeme prošlo je u znaku Myrta Uzunija koji je prvo prijetio, a onda i zabijao. Nakon propuštene jako dobre prilike poslije desetak minuta igre u nastavku, stigao je i pogodak.

U 63. minuti Karačić je ubacio s desne strane, obrana Istre očajno je reagirala ili bolje rečeno uopće nije reagirala i Uzuni između dvojice igrača prima loptu, oslobađa se i zabija.

Već u sljedećem napadu, dvije minute kasnije, nakon kornera Dominik Kovačić u svom debiju za Lokose glavom šalje loptu pred vrata gdje je Uzuni skreće u mrežu.

Do kraja susreta Lokomotiva je iskontrolirala igru i rezultat te zasluženo slavila s 2:0.