Večer gostiju u Euroligi, Real pregazio Fenerbahče u Istanbulu

Matej Kačan • petak, 21.02.2020.

Pet susreta je odigrano u četvrtak u sklopu 25. kola Eurolige, a četiri pobjede su ostvarili gosti. Jedini uspješan domaćin bio je Olympiacos protiv Asvela...

U prvom susretu dana u Euroligi je Zenit u svom Sankt Petersburgu vodio protiv Albe vodio 33 minute da bi serijom 9:0 pao u rezultatski zaostatak iz kojeg se do kraja više nije izvadio. Brzo je Alba otišla na četiri-pet razlike, a ključan je bio Martin Hermannsson koji je zabijao ključne poene. Završilo je 83:81 za njemačku ekipu, a upravo je Hermannsson ubacio 24 poena uz sedam asistencije. Kod Zenita je 19 ubacio Will Thomas, dok je 15 dodao Austin Hollins.

Jedini je kod kuće uspješan bio Olympiacos koji je bio u egalu i gubio 13 minuta, ali je onda serijom slobodnih bacanja pretvorio minus tri u plus deset na poluvremenu. Slična je razlika uz male pomake ostala do kraja susreta koji je završio sa 77:68. Saša Vezenkov je s 15 poena i sedam skokova vodio pobjednike, dok je kod Asvela 14 ubacio Charles Kahudi.

Ono što je trebao biti susret dana i sudar dva europska teškaša je brzo ispalo jednosmjerna ulica. Fenerbahče se u svom Istanbulu nije ni pojavio na utakmici, ili bolje rečeno, nakon prve dionice je otpuhan s terena.

Real je odigrao sjajnu obranu, a u napadu je brzo uspostavljena ona tipična Realova demokracija pa je prednost samo rasla do konačnih i ogromnih 94:65 za Real. Bitno je naglasiti da svaki poraz pa i ovaj gura Fenerbahče dalje od doigravanja, a to se svakako od Željka Obradovića i njegovih igrača nije očekivalo.

Jaycee Carroll je s 20 poena šutom vodio Real, dok je 16 dodao Walter Tavares. Nando De Colo je ubacio 21 kod Fenerbahčea, a jedini dvoznamenkast uz njega je bio Jan Vesely sa 16 poena.

Sve dalje od doigravanja je i Olimpia Milano koja je siromašnom napadačkom parijom kod Kuće izgubila od Himkija koji je skočio na 11-14 omjer na kojem su sada četiri ekipe koje su večeras igrale jer su osim Olimpije i Himkija tu i Fenerbahče te Olympiacos.

Himki je prelomio serijom od 15:0 predvođenom Jerebkom, Švedom i Bookerom početkom treće dionice, a Olimpia se približila početkom četvrte, ali nedovoljno da bi ugrozila Himki. Rusi su na kraju pobijedili sa 78:69, a prvo ime je bio Šved s 18 poena, dok je 16 uz 12 skokova ubacio Jerebko. Kod Olimpije je 18 uz osam asistencija postigao iskusni Sergio Rodriguez.

U posljednjom susretu dana je nakon egala od 27 minuta u napadački siromašnom susretu serijom od 11:0 prelomio da bi na kraju slavio 74:60. Dobro su Litvanci raspodijelili napadačke ovlasti, a s 15 poena je najviše ubacio Edgaras Ulanovas. Kod Baskonije je 17 ubacio Semaj Christon.