HT Prva liga, 23. kolo, 22.02.2020, 15:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ivan Bebek, Kristijan Pataki, Kristijan Novosel, 4. sudac: Ivan Matić
6:0 Gorica
Gorica

Briljantna utakmica Hajduka, Bili nanijeli Gorici najteži poraz u 1. HNL

Petar Jenjić • subota, 22.02.2020.

Hajduk je odigrao odličnu utakmicu protiv Gorice na Poljudu te u konačnici stigao do visoke pobjede, ukupno 13. ove sezone. Čak šest puta gosti su morali ponovno krenuti s centra...

Nakon poraza u Koprivnici, nogometaši Hajduka oporavili su se pred svojim navijačima na najbolji mogući način. Uvijek nezgodna Gorica bila je gost, ali ovoga puta utakmica nije bila niti približno izjednačena.

Momčad Igora Tudora odigrala je sjajnu utakmicu te u konačnici slavila s visokih 6:0. Već je nakon prvog poluvremena Hajduk je imao tri pogotka prednosti, a u nastavku nastavio gdje je stao. Tako je stigao do 13. pobjede u sezoni, a Gorici nanio najteži poraz otkako igra u HNL-u.

Nakon 11 minuta igre Hajduk je stigao do vodstva, no nije se prvotno tako činilo. Nakon lopte u dubinu Mijo Caktaš je uposlio Leona Krekovića koji je iz blizine poentirao.

Prvotno je bilo dosuđeno zaleđe, no nakon pregleda snimke, VAR je pokazao da se nije radilo o nedozvoljenoj poziciji u začetku akcije. Kreković je tako postigao prvi gol za prvu ekipu Hajduka.

Domaća momčad nakon toga je pritisnula. Prvo je u 18. minuti Caktaš pucao preko gola, a nakon toga je Jairov udarac iskosa obranio Kristijan Kahlina. U 21. minuti prvi ozbiljan pokušaj Gorice, odlično je pucao Kristijan Lovrić, no brani Josip Posavec.

Odlični napadač Gorice nekoliko minuta kasnije ponovno je uputio jedan odličan udarac, no lopta je lagano okrznula vratnicu i otišla u gol aut. Vrlo dobro prvo poluvrijeme s obje strane začinio je novim golom Hajduk.

U 35. minuti veliku grešku napravila je gostujuća momčad, Jairo Da Silva presjekao je loptu i sjurio se prema kaznenom prostoru te nije propustio takvu priliku. Osmi mu je to gol u sezoni.

Nekoliko minuta kasnije Jairo je sjajno petom proigrao Francesca Tahiraja koji ubacuje na sedam metara za Caktaša, a kapetan Hajduka skreće loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Hajduk je nastavio gdje je stao u prvom. U 47. minuti Tahiraj proigrava Jaira, Brazilac je proslijedio loptu za Caktaša, a ovaj postigao još jedan pogodak.

Osam minuta kasnije novi gol u mreži Gorice. Anthony Kalik skrivio je kazneni udarac nad Ardijanom Ismajlijem, a siguran je s 11 metara bio Jairo. Još je jednom do kraja utakmice Hajduk poentirao. Katastrofalno je reagirao gostujući vratar, iskoristio je to Samuel Eduok.