Vratio se Ante Žižić, Bogdanović nas je naviknuo i na bolje utakmice

Petar Jenjić • nedjelja, 23.02.2020.

Noćas se na teren u porazu Cleveland Cavaliersa vratio Ante Žižić. Bojan Bogdanovićm i Utah Jazz poraženi su od Houston Rocketsa, dok su Phoenix Sunsi slavili kod Chicago Bullsa...

Miami Heat lakoćom je odradio utakmicu protiv Cleveland Cavaliersa te na najbolji mogući način obilježio večer u kojoj je umirovljen dres Dwyanea Wadea s brojem 3. U konačnici su slavili sa 124:105.

Nakon prve četvrtine još uvijek je bilo izjednačeno, a domaćin je imao samo šest poena prednosti. Međutim, druga četvrtina donijela je potpuno drugačiji Miami koji je nadigrao Cleveland sa 44:20, na poluvremenu imao 30 razlike (82:52), a prednost sačuvao sve do kraja.

Kendrick Nunn s 24 poena i osam asistencija predvodio je Miami Heat, a pridružio mu se Duncan Robinson s 19 poena.

Collin Sexton sa 17 poena i devet asistencija predvodio je Cavalierse za koje je ponovno nakon dugo vremena zaigrao i Ante Žižić. Hrvatski centar za osam i pol minuta dodao je sedam poena (3/3 za dva, slobodna bacanja 1/1) i jednu ukradenu loptu.

Phoenix Sunsi odigrali su jako dobro u Chicagu te u konačnici svladali Bullse sa 112:104. Domaćin je tijekom prvog poluvremena imao 17 poena prednosti, a na poluvrijeme je otišao s deset razlike (57:47). Međutim, Sunsi su to okrenuli u trećoj četvrtini koju su dobili s 36:23, a sam susret zaključili su serijom 17:4.

Devin Booker s 29 poena, pet skokova i pet asistencija predvodio je Sunse, a odmah iza njega bio je odlični Deandre Ayton s 28 poena i 19 asistencija. Za nešto manje od pet minuta u igri, Dario Šarić ostao je bez šuta, uz jedan skok i asistenciju.

Coby White predvodio je Bullse s 33 poena, dok je Zach LaVine sudjelovao s 20 poena i pet asistencija.

Novu pobjedu upisali su Houston Rocketsi, ovoga puta na gostovanju kod Utah Jazza. Gosti su u susretu ubacili 20 trica te su u konačnici slavili sa 120:110. Tako su se s današnjim protivnikom izjednačili na omjeru 36-20. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Rocketsi su treću četvrtinu dobili s 38:19, uoči posljednje imali 15 poena viška (100:85) te prednost sačuvali do kraja.

Houston je do pobjede standardno predvodio James Harden s 38 poena, pet skokova i sedam asistencija, a Russell Westbrook dodao je 34 poena i šest skokova.

Najučinkovitiji kod Jazza bio je Donovan Mitchell s 31 poenom i sedam skokova. Bojan Bogdanović nije ni danas briljirao, a susret je zaključio s 12 poena (2/4 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 5/6), čemu je dodao šest skokova.