Genoa 2:3 Lazio
Lazio

Lazio u novoj golijadi održao priključak na vrhu

Matej Kačan • nedjelja, 23.02.2020.

Nogometaši Lazija su u prvoj nedjeljnoj utakmici 25. kola talijanske Serie A svladali Genou u gostima s 3:2 te su se zadržali na bod zaostatka od vodećeg Juventusa...

Lazio nastavlja sa svojom lijepom pričom ove sezone. Nogometaši iz Rima igraju lijepo, zabijaju mnogo, ali i pobjeđuju, a tako je bilo i na nedjeljnom gostovanju u Genovi. Moglo se vidjeti pet pogodaka i mnoštvo prilika, a Lazio je slavio 3:2.

Susret za goste nije mogao početi bolje. Adam Marušić je već u drugoj minuti lijepim udarcem poslao loptu u gornji desni kut Mattije Perina za početno vodstvo od 0:1.

U 14. minuti je Perin uspješniji kad mu je udarac uputio Felipe Caicedo, ali je vratar domaćina paradom izbacio loptu u korner. Nakon toga je uslijedilo nekoliko minuta mirnog nogometa, a onda je i domaćin pokazao zube i napao.

Posljednjih 15 minuta prvog dijela je u potpunosti pripalo Genoi koji su stalnim ubacivanjima prijetili gostujućoj obrani, a dva su centaršuta pronašla glave u opasnim situacijama. U 27. minuti je glavom pucao Andrea Favilli, ali je za malo bio neprecizan i njegov udarac dira stativu.

Imao je šansu glavom i Peter Ankersen u 38.minuti, ali se na poluvrijeme ide s minimalnim vodstvom gostiju kojima je pripao prvi dio prvog poluvremena te su bili bolji taman za jedan gol.

Genoa - Lazio Rezultati uživo

I drugo poluvrijeme je počelo slično kao i prvo, pritiskom Lazija koji je bio okrunjen pogotkom. Centralna točka je po običaju bio Ciro Immobile koji igra u elitnoj formi, a talijanski je napadač prvo za malo promašio vrata u 48. minuti, da bi u 51. s nekih 18 metara lijepim udarcem u donji desni kut povećao vodstvo na 0:2.

Nije prošlo ni deset minuta, a pogodak su napokon postigli i domaćini. Nakon što je promašio šansu u prvom dijelu je Ankersen lijepo uposlio Francesca Cassatu koji iz prve sjajno gađa mrežu gostiju za 1:2.

Umjesto da Genoa jurne u potrazi za bodom, dogodilo se suprotno jer u 71. minuti Danilo Cataldi ljepoticom s ruba kaznenog prostora gađa lijevu stranu domaćih vrata za velikih 3:1.

Nakon pogotka je Lazio u zadnjih 20 minuta namirisao krv te je jurnuo u potrazi za potpunim uništavanjem suparnika. Joaquin Correa se istaknuo s dvije dobre šanse, ali je oba puta uspješniji u izravno dvoboju bio Perin.

Konačni rezultat je postavljen u 89. minuti, a krivac je bio Manuel Lazzari koji je igrao rukom u svom šesnaestercu. Igrači Genoe su tražili penal, a VAR je potvrdio njihove sumnje te je domaćin dobio priliku za novi život u ovom susretu.

Precizan je s bijele točke bio Domenico Criscito, a Genoa je nakon gola imala pet minuta nadoknade za doći do boda. No nije uspjela pa se susret završava s 3:2 za drugu momčad prvenstva.