Premiership, 27. kolo, 23.02.2020, 17:30 h
Arsenal 3:2 Everton
Everton

Aubameyang donio pobjedu Arsenalu nakon vatrometa na Emiratesu

Matej Kačan • nedjelja, 23.02.2020.

Nakon utakmice pune preokreta Arsenal je u sklopu 27. kola engleske Premier lige svladao Everton na svom terenu. Završilo je 3:2, a dva gola je postigao Aubameyang...

Sjajnu utakmicu punu ritma, tempa i prilika su odigrali Arsenal i Everton na Emiratesu. Vodio je Everton, Arsenal je okrenuo pa je opet trebao gol za pobjedu, a epilog svega je druga pobjeda Arsenala u nizu te su Topnici na devetom mjestu s 37 bodova.

Već nakon 48 sekundi je Arsenal šokiran, i to pogotkom kakav se rijetko viđa. Iz slobodnog udarca je nabacio Gylfi Sigurdsson, a loptu je glavom loše očistio David Luiz. Ona je tako došla do nebranjenog Dominica Calvert-Lewina koji akrobatskim škaricama zabija eurogol za 1:0.

Rani zaostatak je potaknuo Arsenal da krene u napad pa je domaćin pritiskao, ali konkretnijih šansi nije bilo, a ono nešto udaraca je išlo preko vrata. S druge strane je Everton pravio velike probleme dugim loptama koje su pronalazile Calvert-Lewina među crvenim braničima.

Arsenal - Everton Rezultati uživo

Iz jedne takve akcije se rodila dobra šansa za Alexa Iwobija, ali on gađa pored vrata. I onda je došlo do brzopotezne sekvence Arsenala u kojoj je rezultat preokrenut.

U 27. je minuti s lijevog krila nabacio Saka, a na poluvisoku loptu je u punom trku naišao Nketiah koji ju kung-fu potezom šalje u mrežu za 1:1. Nije dugo prošlo, a već je 2:1.

Već u 33. minuti je Luiz poslao lijepu loptu u prostor, a prihvatio ju je i sam je na Pickforda izbio Pierre-Emerick Aubameyang. Gambijac u ovakvim situacijama jedan na jedan ne griješi i Arsenal je preokrenuo.

Nakon pogotka je uslijedilo razdoblje bolje igre Evertona, ali bez konkretnijih šansi. Već se činilo kako će se na poluvrijeme s 2:1, a onda je Everton opet zabio iz prekida. Baines je ubacio te je lopta očišćena, ali samo na kratko jer ju Everton odmah vraća u gužvu u kaznenom prostoru.

Tamo se najbolje snašao Yerry Mina koji je spušta, a najbržu reakciju ima Richarlison koji je za malo ispred Lenoa stigao do lopte te ju je poslao u mrežu za 2:2 na velikom odmoru.

Nakon tako uraganskog prvog poluvremena bi očekivali pad tempa i uzbuđenja, ali se s tim nije složio Aubameyang. Već nakon 22 sekunde nastavka je s desne strane ubacio Pepe, a Aubameyang je spreman da s glavom postavio 3:2 za svoj drugi pogodak.

Utakmica se konačno primirila nakon pogotka za 3:2, a najbolju priliku je do kraja imalo Nicolas Pepe koji je u 87. minuti iz blizine zatresao gredu Evertona. Imali su šanse i Richarlison te Calvert-Lewin, ali gosti do izjednačenja nisu došli te Arsenal uzima velika tri boda.