Real svladao Panathinaikos i preskočio Barcelonu na drugom mjestu

Matej Kačan • ponedjeljak, 24.02.2020.

U sjeni kvalifikacija za Eurobasket 2021. je odigran i jedan susret 25. kola Eurolige. U Madridu je domaći Real svladao Panathinaikos s uvjerljivih 96:78...

Nije ponedjeljak donio bogat klupski dan za košarku pa je u sjeni reprezentativnih kvalifikacija ostao jedini susret 25. kola Eurolige, onaj između Real Madrida i Panathinaikosa u Španjolskoj.

Niti taj susret nije donio neku pretjeranu rezultatsku neizvjesnost. Panathinaikos je trajao tek tri minute, a onda pri vodstvu Grka od 5:3 kreće 12:0 serija Reala koju pogoni Facundo Campazzo s dvije trice.

Naslonili su se na to i Gabriel Deck te Walter Tavares i na koncu prve dionice je 27:16 za raspoloženog domaćina. U drugoj četvrtini je Real povezao tri trice Rudyja Fernandeza i Jayceeja Carrolla i već je velikih 40:26, ali seriju gostiju za povratak na jednoznamenkasti zaostatak do poluvremena vodi Papapetrou pa je na odmoru 48:41.

Treća dionica se cijela odvila u mini serijama od četiri ili pet poena. Približili su se gosti nekoliko puta na tri razlike, ali košarkaši Reala održavaju prednost i ne posrću. Najviše su u tim trenucima domaćinima poslužili ubačaju ispod koša i s linije slobodnih bacanja te je na koncu treće osam razlike za Real.

Posljednju je dionicu simultankom otvorio Trey Thompkins, a pridružio se i Campazzo te je brzo 88:73, a onda je krenuo i treći Argentinac Laprovittola koji razliku diže na preko 20 poena. Ipak su posljednju riječ rekli Panathinaikosovi Amerikanci Fredette i Wesley Johnson koji ubačajima smanjuju ispod 20 pa je krajnji rezultat 96:78.

Real se ovom pobjedom popeo na drugo mjesto ljestvice ispred najvećeg rivala Barcelone, a prvi je pojedinac u pobjedi bio Tavares s 15 poena i 10 skokova. 14 uz 10 dodavanja je priložio Facundo Campazzo. Nick Calathes je s 13 poena, četiri skoka i šest dodavanja vodio goste, ali prave pomoći nije imao.