Čudesni Beal nadmašio samog sebe, Cavaliersi napravili veliki preokret, Embiid srušio Hawkse

Petar Jenjić • utorak, 25.02.2020.

Bogata je NBA večer iza nas. Cleveland Cavaliersi nadoknadili su veliki zaostatak protiv Miami Heata, Joel Embiid odigrao je briljantnu utakmicu u pobjedi Sixersa, dok je još bolji bio Bradley Beal čiji su Washington Wizardsi ipak morali priznati poraz...

Činilo se da će to biti još jedna rutinska pobjeda Miami Heata koji je u završnici treće četvrtine na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa imao 22 poena prednosti. Međutim, to se nije dogodilo. Posljednju četvrtinu domaćin je dobio s 31:12 i izborio produžetak. Poveo je sa 119:118, a zatim sa 121:118 nakon čega je uspio zaključiti posao. Tako je Miami izgubio prvi produžetak nakon devet uzastopnih pobjeda.

Kevin Porter Jr. s 30 poena i osam skokova predvodio je domaću momčad, dok je Kevin Love dodao 17 poena i 14 skokova. Ante Žižić noćas nije nastupio za pobjedničku momčad.

Miami su s po 22 poena predvodili Bam Adebayo (13 skokova, devet asistencija, četiri blokade) i Goran Dragić (šest asistencija), dok je Kendrick Nunn dodao 21 poen.

Čudesnu utakmicu noćas je odigrao Joel Embiid, a Philadelphia 76ersi stigli do pobjede protiv Atlanta Hawksa sa 129:112. Tijekom prvog poluvremena apsolutno su dominirali Sixersi koji su na poluvrijeme otišli sa 17 poena viška (69:52). U trećoj dionici preokrenulo su Hawksi, taj su period dobili s 40:22, ali posljednja četvrtina ipak je u potpunosti pripala Sixersima.

Joel Embiid ostvario je učinak karijere od 49 poena čemu je dodao i 14 skokova. Tobias Harris priključio mu se s 25 poena i šest skokova.

Prvo ime Hawksa ponovno je bio Trae Young s 28 poena, sedam skokova i deset asistencija, a De'Andre Hunter dodao je 22 poena i sedam skokova.

Nakon što je utakmicu ranije ubacio 53 poena, Bradley Beal nadmašio je odmah taj učinak noćas, no niti to nije pomoglo njegovim Washington Wizardsima da dođu do pobjede. Slavlje su izvukli Milwaukee Bucksi nakon produžetka sa 137:134. Wizardsi su nadoknadili 20 poena minusa i izvukli dodanih pet minuta, ali junak Bucksa bio je Khris Middleton koji je ubacio tricu za 135:132, a zatim i dva slobodna bacanja kojima je postavio konačan rezultat.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Khris Middleton s 40 poena, pet skokova i pet asistencija, Eric Bledsoe dodao je 23 poena, sedam skokova i deset asistencija, a Giannis Antetokounmpo 22 poena i 14 skokova.

Čudesni Beal susret je zaključio s 55 poena, a slijedio ga je Shabazz Napier s 27 poena i sedam asistencija. Zadnji igrač koji je ubacio 50 ili više poena dvije noći zaredom bio je Kobe Bryant.

Važnu pobjedu u borbi za doigravanje upisao je Orlando Magic koji je slavio na gostovanju kod Brooklyn Netsa sa 115:113 te tako upisao 25. pobjedu sezone. Ostali su borbi za sedmu poziciju na Istoku, iako su tijekom treće četvrtine gubili i s 19 razlike. Ipak, uspjeli su okrenuti na vodstvo 115:111, Netsi su uspjeli smanjiti zaostatak, ali ključnu blokadu u završnici imao je Aaron Gordon.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio upravo Gordon s 27 poena i deset skokova, dok su po 21 poen dodali Evan Fournier i Terrence Ross (osam skokova).

Najučinkovitiji kod Netsa bio je Spencer Dinwiddie s 24 poena i osam asistencija, dok je Caris LeVert dodao 19 poena, pet skokova i osam asistencija.

Do 35. pobjede sezone stigli su Dallas Mavericksi koji su svladali Minnesota Timberwolvese sa 139:123. Bila je to utakmica u kojoj Wolvesi nijednom tijekom susreta nisu bili u zaostatku, a imali su i 27 poena viška. Većinu početne petorke uspjeli su i odmoriti u posljednjoj četvrtini.

Tim Hardaway Jr. s 23 poena predvodio je Dallas, Luka Dončić dodao je 20 poena, devet skokova i sedam asistencija, a Seth Curry 19 poena.

U redovima Minnesote najbolji je bio D'Angelo Russell s 29 poena i pet asistencija, a priključio mu se Malik Beasley s 21 poenom.

NBA:
Cleveland Cavaliers - Miami Heat 125:119 (nakon produžetka)
Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 129:112
Washington Wizards - Milwaukee Bucks 134:137 (nakon produžetka)
Brooklyn Nets - Orlando Magic 113:115
Houston Rockets - New York Knicks 123:112 (Harden 37p, 6sk, 9as / Barrett 21p, 6sk)
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 139:123