Matija Pecotić poražen od trećeg nositelja na turniru u Columbusu

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.02.2020.

Hrvatski tenisač Matija Pecotić nije uspio proći u osminu finala Challengera u Columbusu. Zaustavio ga je treći nositelj Cedrik-Marcel Stebe...

Matija Pecotić nalazi se u statusu rezerve za Davis Cup dvoboj protiv Indije, a do priključenja reprezentaciji nastupao je na Challengeru u Columbusu. Prošao je prvo kolo pobjedom protiv Amerikanca Blancha u dva seta, ali u drugom kolu je zaustavljen.

138. igrač svijeta Cedrik-Marcel Stebe bio je bolji u dva seta sa 6:4, 7:6, Pecotić je pružio dobar otpor renomiranijem igraču i natjerao ga je na sat i 45 minuta borbe.

Prvi set počeo je dobro za Pecotića koji je poveo 2:0, ali je nakon toga izgubio četiri gema i do kraja seta nije se oporavio.

U drugom setu obojica su imali problema s održavanjem svog servisa, Pecotić je na kraju propustio tri set lopte i izgubio set u 13. igri s 9:7.